nlc.hu
Trend
Euró

Euró

Idén január elejétõl már az új európai valutával, az euróval fizethetünk az Európai Unió legtöbb országában. Ezzel párhuzamosan megszûnt tizenkét európai valuta.

A nem kis felfordulással járó változást csak Nagy-Britannia, Dánia és Svédország nem követte, mivel ők nem tudtak, vagy nem akartak belépni az európai pénzügyi unióba.


Gyakorlati tudnivalók:




A nemzeti valuták és az euro árfolyamát rögzítették, így megszűntek az Unión belüli árfolyam-ingadozások. A közös pénz használatával minden utazó számára áttekinthetőbbek lesznek az egyes országok árai, hiszen nem kell egyik pénznemből a másikba átszámolni. Ami pedig szintén előny: az egyes valuták közti átváltási veszteségektől is megszabadulhatunk.
Ennek következménye az is, hogy a „volt” valuták és az Unión kívüli pénznemek között hiába is keresünk átváltási arányt.

Az Euró váltópénze a cent: 1 EU=100 cent

Az új pénz bankjegyei 5, 10, 20, 50, 100, 200 és 500-as címletekben kerül ki a bankokból, míg az érmék 1, 2, 5, 10, 20 és 50 centesként, valamint 1 és 2 eurós címletekben van forgalomban.

Az érmék egyik oldalán a kibocsátó ország nemzeti szimbólumai jelennek meg, a másik oldal viszont egységes.

A bankjegyek minden országban ugyanolyanok.

Egyes országokban úgy tűnhet, hogy az árak jelentősen megváltoztak a váltás miatt. Sok helyütt olvasható, hogy Németország olcsó lett, Görögország drága. Ez utóbbi talán igaz is, hiszen a déli országban felfelé kerekítették az árakat.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top