Célja:
“…ellehetetlenült élethelyzetű várandós anyák problémáinak segítése, a megszületett gyermek sorsának rendezésében segítségnyújtás.”
1994 februárjában egyetlen hét alatt öt csecsemőholttestet találtak az ország különböző pontjain. Az öt közül csak azt az anyát találta meg a rendőrség, aki a szülésben elvérzett és meghalt. Úgy gondoltam, ha segítséget kaptak volna időben, akkor nem titokban szülték volna gyermekeiket, és bizonyára a kettős halál is elkerülhető lett volna.
Az elmúlt hat és fél év alatt körülbelül 380 nehéz helyzetbe került anya jelentkezett segítségünket kérve, a tizennégy és fél éves múlt kamaszlánytól kezdve 48 évesig a legkülönbözőbb korúak. A segítséget kérők alig több mint fele hajadon, a többiek házasságban vagy élettársi kapcsolatban élők, néhányan elváltak vagy özvegyek.
A hajadonok többsége első vagy második gyermekéről mondott le, míg a többiek sokadik gyermekükről. 2001. december végéig a 265 szülésből 187 örökbeadás történt a Bölcső Alapítvány segítségével. Negyvenhatan a szülés után meggondolták magukat, és mégis hazavitték a nem várt babát. Az ő segítésük is komoly feladata és eredménye az alapítványnak.
Az első két évben a Tolna Megyei Önkormányzat segítségével csak alkalmanként két főt tudtunk átmenetileg elhelyezni a csecsemőintézet erre a célra kialakított szobájában. 1997 decembere óta azonban működik a kis átmeneti otthonunk, ahol a három szobában hat felnőttet – esetleg 1-2 gyermekkel – tudunk elhelyezni a szülésig.
A kezdetektől kuratóriumunk tagja a szekszárdi kórház szülészetének mindenkori főorvosa. Alelnökünk gyermekorvos, ezen kívül gyámügyes és jogász a kuratórium tagjai. A Bölcső Egyesületet 1996 augusztusában hoztuk létre az első országos babatalálkozón az alapítvány tevékenységét támogatandó, biztosítva a szélesebb társadalmi hátteret, és lehetőséget nyújt különböző pályázatok beadásához.