Gyakori, hogy a betegek különböző szakorvosokat keresnek fel a táplálkozási zavarok következtében kialakult panaszok miatt, és mindvégig elhallgatják, eltitkolják alapproblémájukat.
Leggyakoribb testi szövődmények:
1. Gyomor-bélrendszeri zavarok.
A koplalás következtében a gyomor-bél motilitása csökken, így gyakori az evés utáni teltség- és puffadságérzés, székrekedés, hasi fájdalom. A hirtelen nagy mennyiségű étel befalása akár gyomorrepedést is okozhat. A rendszeres hányás szájüregi elváltozásokhoz vezethet. A hashajtók rendszeres szedése véres hasmenést, ödémát okozhat.
2. Szív-érrendszeri szövődmények: a kompenzáló módszerek (hányás, hashajtás, vízhajtás koplalás) és a csökkent folyadékfelvétel következtében kiszáradás, az elektrolit-háztartás zavara és következményes mellkasi fájdalom, szívritmuszavar alakulhat ki. Előfordulhat szívmegállás is.
3. Nőgyógyászati szövődmények. Az anorexiára jellemző a menstruáció elmaradása és a következményes meddőség. Bulimiánál sem ritka a szabálytalan menstruációs ciklus.
Ha a betegség a terhesség alatt is fennáll, alacsonyobb APGAR-értékű, kisebb súlyú gyerekek születnek. Gyakori a szülési komplikáció, a fejlődési rendellenesség.
4. Ortopédiai szövődmények. Főleg az anorexiásoknál az ásványi anyagok és vitaminhiány miatt gyakori a csontritkulás és a következményes csonttörések.
5. Bőrgyógyászati szövődmények. A vízhiány miatt a bőr száraz, berepedezett, fertőzésekre hajlamosabb. A fentieken kívül a táplálkozási zavarok számos más testi szövődményekhez is vezethetnek: vérszegénység, pajzsmirigy-működési zavarok, veseműködési zavarok, fogászati problémák stb.