Egy helyes kulcsosház, vagy tóparti bungaló megfelelnek a célnak, és indokolt is, hiszen a ceremónia után mindenki ott alszik, és másnap megy tovább a parti.
A tópart ideális terep, mert a nap és a víz jó korhelyek. Másnaposan nagyon kellemes az árnyékban hűsölni és időnként csobbanni. Estére pedig mindenki rendbe jön, kezdődhet elölről az ünneplés. Ilyen alkalomra illenek a magyaros ételek, de más népek korhelyételei is jót tesznek. A borscs például exkluzív orvosság lehet.
Távoli, “egzotikusabb” helyszín esetén a meghívónak kitüntetett szerepe van; enélkül nem biztos, hogy a vendégek odatalálnak – nem mindenki ismerős ám a Mátrában. Az alkalomhoz egyszerű meghívó illik, például mártott papírból (kis térkép mellékelve.) Az anyakönyvvezetőt illetően azért persze nem árt biztosra menni, és személyesen gondoskodni a helyszínre juttatásáról lovaskocsin – vagy géperejű járművön.
A ceremónia konkrét helyszíne lehet a helyi templom vagy kápolna, de a szabad ég alatt is kimondhatjátok a boldogítót. Mindenképpen sok virággal díszítsetek, melyek között lehetnek mezei virágok, bokrok ágai, és vágott virágok is. A menyasszonyi csokor sem kell, hogy csak mezei növényekből álljon! Lehet különleges, eredeti kompozíció is!
A vőlegény ruhája sosem olyan komplikált kérdés, csak parasztingben és bilgeriben ne legyen.