Ügyeljünk arra, hogy a kiválasztott helyiség ne essen távol a lakodalmi mulatság helyszínétől, hiszen a hajnali órákban, egy megerőltető nap után, de még a nászéjszaka előtt, valóban idegesítő és fárasztó lehet egy hosszabb utazást beiktatni. Bár gyakori esemény, hogy a nászéjszaka és a lakodalom ugyanabban a helyiségben bonyolódik le, több szempontból mégsem tarthatjuk szerencsésnek ezt a megoldást. A nászéjszaka, az újdonsült pár számára, az intimitást és a zavartalan, bizalmas együttlétet jelenti. A rokonok és ismerősök fontoskodása, esetleg azoké az unatkozóké, akik még folytatni akarják a lakodalmi mulatságot, könnyen meghiúsíthatják a friss házasok közötti intim hangulat kialakulását. A legjobb megoldásnak az tűnik, ha a lakodalmi helyszíntől nem túl messze egy panzióban vagy kisebb hotelben bérelünk szobát vagy apartmant.
A panzió egyrészt legyen minél kisebb, másrészt próbáljuk úgy ütemezni az időpontot, hogy minél kevesebb vendég legyen benne. Ha ezek a feltételek adottak, magunkénak érezhetjük az épületet, és néhány pillanat erejéig talán azt is sikerül elhinnünk, hogy az egészet a kedvünkért emelték. Ez erősítheti a meghittség, de az ünnepélyesség és nemesség érzését is, vagyis azt a hangulatot, amivel egy ilyen napnak feltétlenül rendelkeznie kell.
A szoba legyen szélsőségesen tágas és világos, továbbá rendelkezzen hatalmas erkéllyel.
A nászéjszaka szimbolikus megtestesítője mindenképpen a friss házasok közös ágya. Ne óvakodjunk a különlegességektől, nyugodtan válasszunk olyan szobát, amiben baldachinos ágy van selyempaplannal, és ha az alkalom úgy hozza, talán brokátszövéssel.
Amennyiben a szobában bárpult is van, nyugodtan kezdhetjük a reggelt egy ízlésünkhöz közel álló koktél elfogyasztásával, de akár egy pohár pezsgővel is.
Ha erkélyünk nem a városra, hanem a természet ölére nyílik, a bensőségesség még fokozottabb mértékben lephet meg minket.
És még valami. Mielőtt kiválasztjuk nászéjszakánk helyét, azt is nézzük meg alaposan, kivel is mentünk keresni.