A nők ki akartak törni a háziasszony szerepből, új helyet követeltek a társadalomban: ezt hirdették új öltözködési stílusukkal és új szokásaikkal. A fiatalok szabadságra vágytak és arra, hogy úgy éljék az életüket, ahogy az nekik tetszik. Az idősebb korosztályok persze felelőtlennek, és meggondolatlannak tartották viselkedésüket, ők mindössze szerették volna jól érezni magukat.
Ezt a korszakot a háború utáni felszabadultság, könnyelműség és optimizmus jellemezte. A nők nagyon élvezték a szabadság új érzését: száműzték ruhatárukból a „lélegzetelállító” fűzőket, erősen sminkelték magukat, a rövidülő szoknyákban kivillantak a térdek. Az elesett, önállótlan nő mítoszát eloszlatták, és férfias külső jegyekkel hódították meg a világot: divat lett a rövid haj, a valamire való nőcik nadrágot hordtak, cigarettáztak és gyors autókban száguldoztak. Igazán élvezték az életet.
A 20-as években egy új, elegáns és kifinomult művészeti irányzat: az Art Deco is kifejlődött. Vibráló színek, mértanias, kiforrott formák, egyszerűség és a modernség kultusza jellemezte.
Amerikában az alkoholtilalomnak köszönhetően felvirágoztak a titkos italmérések, aranykorát élte a gengszter szubkultúra. A rendőrség rendszeres razziákkal próbálta kordában tartani az alvilágot.