nlc.hu
Trend
Távol-keleti, óceániai masszázsok

Távol-keleti, óceániai masszázsok

Ezek a technikák nemcsak rituáliékban, de gondolatiságukban is "egzotikusak". Legtöbbször nem egyes izomcsoportot vagy szervet kezelnek, hanem a test egészének energiaáramlására koncentrálnak - tehát ne hagyományos "dögönyözésre, inkább finom nyomásokra, nyújtásokra, simításokra számítsunk.





Orosz-tibeti mézmasszázs

Ez a módszer a tibeti-kínai orvoslásban és az orosz népi gyógymódok között egyaránt ismert, és nem csak különféle betegségek gyógyítására szolgál, hanem ideális módszer a teljesítmény és az általános jólét fokozására is. A mézmasszázs reflektorikus úton fejti ki hatását, és előnyös tulajdonságait a méznek köszönheti. A hagyományos kínai orvoslás szerint az egészség feltétele az életenergia, a csi akadálytalan áramlása a testben. Ha ez az áramlás valahol blokkolódik, akkor ez betegségek kialakulásához vezet. Ezen a felismerésen alapul a méz alkalmazása is, mert képes szabályozni a test energiaáramlását, és visszaállítani egészséges egyensúlyát. A módszer hatékony a gerincbántalmak, ferde hát, nyakszirtfájdalmak, reumatikus panaszok, neuralgiák, izületi problémák, migrén, hólyagbántalmak, krónikus nátha, vérnyomási rendellenességek, depresszió és potenciazavarok esetén.






Tradicionális thai masszázs


A thai techika elsődleges célja szintén az, hogy a megrekedt energiát ismét nyugodt folyásba hozza. Fokozza a szervezet védekező erejét, alkalmazható alvászavaroknál, ideges állapotokban, feszült állapotok, fájdalmak enyhítésére. Serkenti a vér- és nyirokkeringést. Rendszeres alkalmazása jó közérzetet biztosít, emellett kiváló gyógyhatása van a szív- és érrendszeri, emésztőrendszeri és mozgásszervi megbetegedések megelőzésére és kezelésére.

A többi masszázstól eltérően a thai masszázs abban is különbözik, hogy úgynevezett szárazmasszázs, azaz az egyéb technikákkal ellentétben nem használnak hozzá olajat, krémeket. Nem az izmokat, hanem az akupunktúrás pontokat ingerlik, pontnyomásos technikával. Az egész testen alkalmazott eljárásnak sajátos koreográfiája van, a másfél-két órás masszázs során minden testrészen végigmegy a masszőr, a lábujaktól a fejük búbjáig. Nyújtó gyakorlatokat is tartalmaz, bár nem az izmokra hat. A masszőrök nemcsak tenyérrel és ujhegyekkel, de térddel, talppal és könyökkel is masszíroznak. (Másnapra az erős nyomások hatására mégsem leszünk tele kék-zöld foltokkal, csak a megnövekedett energia és kitűnő közérzet marad.)






A shiatsu

A shiatsu japán gyógymasszázs, amelyben a XX. században a keleti technikák nyugati masszázs technikákkal is kiegészültek. Jelentése: hüvelykujjnyomás, gyökerei azonosak az akupunktúrával és az akupresszúrával. Ebből következően, az ujjnyomás meghatározó, de a tenyérnyomás és a lazító-nyújtó technikák is lényeges szerepet kapnak. A nálunk meghonosodott ún. Zen-shiatsu a meridián vonalakat kezeli. a masszőr figyelme az energiahiányos, gyenge, erőtlen részekre irányul, a támogatást ezekre összpontosítja. Ahol az energia elakadt, előmozdítja a továbbjutását, ahol túl sok van belőle lazítással, nyújtással igyekszik eloszlatni.


Lomi-lomi-nui





A hawaii “lomi” szócska nemcsak masszázst, gyúrást, dörzsölést jelent, hanem az elégedett macska dagasztó mancsmozdulatait is. A szó kettőzése, a “lomi-lomi” ennek fokozása. Ez a tradicionális polinéz masszázs a Hawaii kahunák egyik legkellemesebb gyógymódja. A masszázs egy speciális növénnyel, a “ti levelekkel” való ledörzsöléssel kezdődik, majd a meleg kövekkel felmelegít a testet. Ezután a masszőr hagyományos tánclépésekkel, a fregattmadár lépéseivel körbetáncolja a masszázspadon fekvő, majdnem ruhátlan testet, alkarjának és tenyerének párnáival, lágy, simító-dagasztó mozdulatokkal kezeli, végül rituális lemosással fejezi be. A kezelés időigényes, így Európában csak egy rövidített változatát alkalmazzák (kb. 60-90 perc).


Ma-Uri

A Ma-Uri masszázs szintén a Csndes-óceán szigeteiről származik, de mai formáját és elnevezését Hemi Fox újzélandi gyógyítótól kapta. A masszőr körbetáncolja a masszázspadon fekvő testet, karjának alkarjának és kezének simító mozdulataival masszírozza azt. A páciens legtöbbször úgy érzi, mintha víz folyna a testén, az óceán hullámai ringatnák, oldanák el testéből a korábbi megrázkódtatások emlékeit. A masszázs személyre szól és minden alkalommal más. A kezelés alatt a masszőr többször alkalmazza az ún. “kahi” technikát is, ami kiegyenlíti az áramlásokat az egyes energiaközpontok között. A masszázst végül rituális lemosás és tánc fejezi be. A kezelés időtartama 1-1,5 óra, de lehet esetenként 2 órás is. A Ma-Uri masszázs alkalmazható olyan esetekben is amikor más masszázsok ellenjavallottak, pl. terhesség esetén.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top