Ahogy öregszel, ez a fontos dolog eltűnik az arcodról

nlc | 2024. Október 31.
Az arc karakterét meghatározó egyik legfontosabb vonás tűnik el az évek előrehaladtával.

Kutatások kimutatták, hogy a szemöldöknek bizony sokkal nagyobb szerepe is van az arcunkon, mint hogy megvédje a szemet a portól és az izzadságtól. Az érzelmek kifejezésében és az arc felismerhetőségében is kulcsszerepet játszik. 

A szemöldök divatja időről időre változik, azonban még akkor is, ha nem is esünk túlzásba a szálak kitépkedésével, az évek múlásával akkor is tapasztalhatjuk, hogy bizony egyre ritkásabbá, hiányosabbá válik a szemöldökünk. 

„Az életkor előrehaladtával mind a tesztoszteron, mind az ösztrogén csökken, ami hatással van a szőr növekedési ciklusára és magára a szőrtüszőre. A szőrtüsző elvékonyodik, és néhányban teljesen leáll a termelés” – magyarázta dr. Claire Wolinsky bőrgyógyász a Huffpost riportjában. 

Illusztráció: Getty Images

„A szemöldök elvékonyodása már a 30-as vagy 40-es években elkezdődhet, de az 50-es években és azután észrevehetőbbé válik – mondta Tarryn Feldman sminkes. – A pontos életkor nagy mértékben változhat a genetikától, az általános egészségi állapottól és az életmódtól függően.”

Natalie Dresher sminkes hozzátette, hogy bizonyos életmódbeli tényezők is hozzájárulhatnak a problémához: „A szemöldök szőrtüszőinek eltömése olyan termékekkel, mint a fényvédő és a hidratáló, szintén felgyorsítja a ritkulási folyamatot.”  

Előfordul ugyanakkor az is, főként férfiaknál, hogy idősebb korban a szőrzet, különösen a szemöldökben, az orrban és a fülben, dúsabbá, erősebbé válik. Ezért pedig az androgén hormonok a felelősek.

„Néhány embernél, főleg idősebb férfiaknál, egyes szőrtüszők érzékenyebbé válhatnak a hormonokra, beleértve az androgéneket is. Ez vastagabb szemöldököt, orrszőrzetet és fülszőrzetet eredményezhet” – mutotott rá dr. Trisha Khanna bőrgyógyász.

Mikor számít kórosnak?

Abban az esetben, ha a szemöldök ritkulása nem fokozatosan, hanem hirtelen, drasztikus módon következik be, célszerű orvoshoz fordulni és kivizsgáltatni magunkat, ugyanis ilykor akár betegség is állhat a háttérben. 

„Az egyik leggyakoribb ok a pajzsmirigy alulműködése lehet, egy olyan állapot, amikor a pajzsmirigy nem termel elegendő pajzsmirigyhormont. Egyéb lehetséges problémák közé tartoznak a táplálkozási hiányosságok, az alopecia, az ekcéma vagy a súlyos dermatitis” – sorolta dr. Michelle Henry bőrgyógyász.

Segíthetnek a szérumok?

A szemöldök elvékonyodása esetén felmerülhet lehetséges megoldásként, hogy szemöldöknövesztő szérumot kezdjünk használni, melyekből már igen sokfélét kapni a piacon. Nem árt azonban az óvatosság. 

Joey Healy szemöldök-stylist azt javasolja, hogy mindenképp kerüljük azokat a szérumokat, amelyek hormonokat tartalmaznak, vagy amelyeknek furcsa mellékhatásai lehetnek, például irritáció, száraz vagy duzzadt szem, sötét szem alatti karikák és a szemhéj sötétedése. A legjobb, ha a peptideket tartalmazó szérumokat választjuk.

„Véleményem szerint a szérumok valóban működnek – mondta Tarryn Feldman sminkes. –  Ugyanúgy, mint a ricinusolaj és a terület masszírozása. De először mindenképpen felejtsd el a szemöldökcsipeszt, és hagyd, hogy kinőjenek a szálak.”

Exit mobile version