A – Atlanta – Ide akar családjával együtt eljutni a kisvárosi seriffhelyettes, Rick Grimes és az általa vezetett maroknyi túlélő. Rick az apokalipszis előtti világban egy lövöldözés során megsérül. A kómából felébredve egy teljesen kihalt városban találja magát. Pontosabban aki még “él és mozog”, az időközben mind zombivá vált. Ricknek mindjárt a kórházból kikerülve velük kell felvennie a küzdelmet ahhoz, hogy megtalálja feleségét és kisfiát…
B – Bernthal Jon – Ő játssza Shane-t, Rick egykori rendőr társát. Ő gondoskodott arról, hogy az élőhalottak ne férkőzhessenek a kómában fekvő Rick közelébe, és a családját is ő menekítette ki a városból. Több szempontból is ellentmondásos személyiség, aki éppen ettől a sorozat egyik legérdekesebb karaktere lett. A magyar nézők ismerhetik a Szellemíróból, a Csapdából és a nemrég bemutatott A Wall Street farkasából is.
C – Callies Sarah Wayne – Ő alakítja Rick feleségét és gyermekének anyját, Lorit. Miután férjét halottnak hitte, rövid viszonyt kezdett Shane-nel, ám Rick felbukkanása után gyorsan szakított is vele… Sarah-ra valószínűleg mindenki emlékszik A szökés című sorozatból, azt azonban talán kevesebben tudják, hogy a Dexterből készült videojátékban ő a hangja Dexter húgának, Debra Morgannek.
D – Darabont, Frank – A sorozat egyik rendezője, Frank Darabont magyar származású. Szülei 1956-ban hagyták el az országot, és fiuk egy franciaországi menekülttáborban született. Háromszoros Oscar-jelölt, olyan remek filmeket rendezett, mint A remény rabjai, a Halálsoron és a Köd. A Walking Dead számos epizódját is rendezőként jegyzi, bár a sorozatban íróként jelentősebb szerepet tölt be.
E – Epizód – Az első epizódok forgatásánál egy gyanútlan szomszéd kihívta a rendőrséget, azzal, hogy mesterlövészeket látott a közelben. Hamarosan kommandósok érkeztek, hogy kezeljék a helyzetet, ám végül nem történt letartóztatás.
F – Forgatási helyszínek – A sorozat legtöbb jelentét az amerikai Georgia államban vették fel. A stáb leggyakrabban Atlantában, Senoiában, Peachtree Cityben, a Riverwood stúdióban és a West Central börtönben forgatott.
G – Golden Globe-díj – 2011-ben a Walking Deadet a “Legjobb Televíziós Sorozat” kategóriában jelölték, de nem sikerült elvinnie az aranyglóbuszt, mert a Boardwalk Empire című sorozatnak ítélték.
H – Holden, Laurie – Az Andreát játszó színésznő a sorozatbeli alakításáért 2013-ban Saturn-díjat kapott. Andrea is a Rick által vezetett maroknyi túlélőcsapat tagja. Andrea az apokalipszis előtti időkben polgárjogi ügyvédként dolgozott, ám az élőhalottak uralta világban többször is szembekerült jogról és emberségről alkotott elveivel. A színésznőt a magyar nézők a Köd című filmből, az X-akták és a Kemény zsaruk című sorozatokból is ismerhetik.
I – Iskola – Azoknak a színészek, akik zombit játszanak a sorozatban, egy “zombiiskolát” kell elvégezniük. Ott tanulják meg a zombik jellegzetes járását, mozgását, hörgését.
J – Járkálók – A magyar fordításban legtöbbször járkálóknak nevezik az élőhalottakat, akiket eredeti nyelven is walkersként emlegetnek. Jelenleg is vita folyik a járkálók és kóborlók kifejezések között.
K – Képregény – A Walking Dead tévésorozatot Robert Kirkman azonos című képregényéből adaptálták televízióra. Robert Kirkman producerként maga is részt vesz a gyártásban. Érdekesség, hogy az eredeti műben a fő karakterek közül csak Rick, Lori, Carl, Shane, Carol, Sophia, Jim, Dale, Andrea, Amy és Glenn szerepelnek. A Dixon-testvérek, T-Dog, Jaqui, Moreles és a családja, valamint Carol férje mind csak a tévés változatban láthatók.
L – Lincoln, Andrew – A sorozat főszereplője, Rick Grimes megformálója. Ő az, aki felébredve a kómából családja keresésére indul. Rick nem önszántából, hanem inkább kényszer hatására lesz annak a túlélőcsoportnak a vezére, akik a zombik elől menekülve egy táborban húzták meg magukat. A 41 éves brit színészt a magyar nézők láthatták az HBO Válaszcsapás címmű sorozatában is, valamint a nagysikerű mozifilmben, az Igazából szerelemben.
M – McBride, Melissa – A Carolt játszó színésznő nem először forgat együtt Frank Darabonttal, dolgozott vele már a Köd című filmben is. Az erőszakoskodó férje oldalán sokat szenvedő nő szintén a sorozat legérdekesebb figurái közé tartozik. A második szezon egyik legmegkapóbb jelenete, amikor Carol sokáig elveszettnek hitt lánya, Sofia végül visszatér… Carol az események hatására mind erősebb és függetlenebb személyiséggé válik. A színésznőt a nézők ismerhetik a Walker, a texasi kopó, illetve a Dawson és a haverok című sorozatokból is.
N – Norman Reedus – Vagyis Daryl Dixon, aki már az első szezonban összetűzésbe kerül a csoporttal, a balhés testvére miatt. A túlélők között Daryl nehezen épít kapcsolatokat, a legjobb viszonyba a lányát elvesztő Carollal kerül. A színészt a magyar nézők ismerhetik a Penge című film második részéből is.
O – Október – Az AMC csatorna a Walking Dead pilot epizódját 2010 október 31-én sugározta.
P – Paris Motel – A Walking Dead egyik betétdalát, a Mr. Spitfootot a Paris Motel nevű együttes adja elő.
R – Riggs, Chandler – Ő játssza Rick és Lori fiát, Carlt. A fiatal színészt 2012-ben és 2013-ban is jelölték a legjobb fiatal színésznek járó Young Artist Awardra, sajnos egyik alkalommal sem kapta meg az elismerést. Ennek ellenére Riggs kivételes gyerekszínész: híján van minden olyan mesterkéltségnek, amely a tévésorozatokban szereplő gyerekek java részére jellemző.
S – Smink – Amellett, hogy a legjobb sminkért járó Emmy-díjat két egymást követő évben is a Walking Dead söpörte be, egy másik érdekesség, hogy a járkálókat a harmadik szezontól kezdve sötétebbre sminkelik – így akarják érzékeltetni az alkotók az élőhalottak egyre erőteljesebb rothadását.
Sz – Szünet – A forgatás szüneteiben az “emberek” az “emberekkel”, a “zombik” a “zombikkal” esznek együtt.
T – T-Dog – IronE Singleton játssza T-Dogot, aki szintén nem szerepelt az eredeti képregényben.
U – Universal Studió – A The Walking Dead egy “kísértetház” megépítésére ihlette a Universal Studió orlandói Halloween Horror Nights területét, ahol várhatóan zombikkal fogják rémisztgetni a látogatókat.
Y – Yeun, Steve – Ő játssza a koreai származású Glenn Rheet. Vele találkozik Rick elsőként, miután kiszabadul a kórházból. Glenn segíti ki Ricket szorult helyzetéből, amikor a rátámadó zombik elől egy tankban talál menedéket.
V – Vacsora – Valahányszor meghal egy főszereplő a sorozatban, a stáb a “halálukat” követő forgatási napon “utolsó vacsorával” kedveskedik a színészeknek.
W – Wilson, Scott – Ő játssza Hershelt, aki farmjára befogadja a Rick vezette túlélőket. Ő az egyetlen, aki az élőhalottakra továbbra is emberként tekint. Egy ideig… A színészt a The Ninth Configuration című filmért Golden Globe-díjra jelölték, és a nézők láthatták.
Z – Zombik – A “zombi” szó sosem hangzik el a sorozatban. Legtöbbször “járkálóknak” nevezik őket, de hivatkoznak rájuk “kóborlókként”, “ólálkodókként”, “vándorokként”. A harmadik szezonban megjelent a “harapók” változat is, Hershel pedig embereknek nevezi őket.