Az 1917 kilenc díjra volt esélyes a jelölések alapján, és hetet el is hozott a viszonylag megbízható Oscar-előrejelzőnek tekintett BAFTA-rendezvényen. Sam Mendes munkája nyerte a legjobb film, a kiemelkedő brit film, a legjobb fényképezés, a legjobb produkciós tervezés, a legjobb hang és a legjobb különleges vizuális effektusok díját, emellett Mendes vehette át a legjobb rendezőnek odaítélt elismerést is.
A legfőbb vetélytárs, a Todd Phillips rendezte Joker alkotógárdája 11 díjban reménykedhetett – ez a film kapta a legtöbb jelölést –, ám végül be kellett érniük hárommal: Joaquin Phoenix vehette át a legjobb férfi főszereplőnek járó díjat, emellett a BAFTA tagsága a legjobb eredeti filmzenéért és a legjobb szereposztásért járó elismeréseket is a Jokernek ítélte.
A legjobb női főszereplőnek Renée Zellweger bizonyult a Judy főhőseként nyújtott, általunk is méltatott alakításáért. Zellweger, aki ugyanezért a szerepéért már átvehette a Golden Globe-díjat is, Scarlett Johanssonnal (Házassági történet), Jessie Buckley-val (Wild Rose), Charlize Theronnal (Botrány) és Saoirse Ronannal (Kisasszonyok) versengett a legjobbnak járó BAFTA-díjért. Brad Pitt és Laura Dern sem távozott üres kézzel: ők kapták a Volt egyszer egy… Hollywood, illetve a Házassági történet legjobb férfi és női mellékszereplőjének járó díjakat.
A jelölésekről és a győztesekről a 6500 tagú akadémia szavazatai döntöttek. Az 1917 a legjobb film díjáért folyt versenyben olyan alkotások felett diadalmaskodott, mint Martin Scorsese maffiadrámája, Az ír, a Quentin Tarantino rendezte Volt egyszer egy… Hollywood, valamint a dél-koreai rendező, Bong Joon-ho nevéhez fűződő Élősködők. Ez utóbbi egyébként elnyerte a legjobb nem angol nyelvű filmért és a legjobb eredeti forgatókönyvért kiosztott BAFTA-díjat.
(MTI)