Elektronikus szótárak
Az eredeti kéziszótárak elektronikus változatai, a megegyező tartalmon kívül rengeteg kifejezést tartalmaznak, ezek gyakran egészülnek ki földrajzi és szótérképekkel, nyelvi-nyelvtani feladatokkal, játékokkal ezekről a későbbiekben még lesz szó. Főként azért ajánljuk mindenkinek, mert használata gyors és alapos keresést tesz lehetővé.
Játékok
Rejtvényt fejteni mindenki szeret, de még izgalmasabb, ha egy eddig ismeretlen nyelven tesszük azt. Emellett még több szintre épülő nyelvtani és szókincsfejlesztő fejtörők szoktak szerepelni ezeken a programokon, korhatárra való tekintet nélkül.
Nyelvtani tesztek
Ezek rendszerint ismeretterjesztő anyagokat tartalmaznak tehát inkább a haladóknak érdemes kipróbálni a tudásukat ebben a formában kiválóan szerkesztett kép- és hanganyaggal, úgy, hogy közben szerzett ismereteinket ki is próbálhatjuk. Változatos témában jelent már meg ez is mutatja közkedveltségét , de a leggyakoribb, hogy az adott nyelv civilizációjáról állítanak össze tananyagot.
Ha maradsz a hagyományos módszereknél
Ha tetemes mennyiség áll még előtted, készíts kis kártyákat, majd írd fel rájuk hetesével a szavakat. Járj nyitott szemmel bevásárláskor, ne csak magyarul olvasd el az egyes termékek magyarázatát.
A szabályokat mindenképpen el kell sajátítanod, amire sajnos mi is csak a hagyományos módszereket tudjuk ajánlani: megtanulod a száraz szabályokat vagy a nyelvtani példamondatokat gyakorlod be.
Helyzeted könnyíti, ha egy világnyelvet tanulsz, mert biztos találsz olyan televízió- vagy rádióadót, ahol a neked megfelelő idegen nyelven beszélnek. Ha nem érted még a szöveget, nem baj, idővel egyre kevésbé tűnnek majd idegennek a kifejezések eleinte persze nem árt, ha mellett van egy szótár is , a kiejtést könnyebb hallás után megjegyezni. Viszont, ha megérted annál nagyobb a sikerélmény, és mint tudjuk, ez nagy hajtóerő tud lenni.