Nem csak azért érdemes felhagyni a felesleges stresszeléssel, hogy nyugodtabban teljenek a hétköznapok – az egészséges agyműködés megőrzéséhez is fontos, hogy ne szorongjunk annyit.
A krónikus szorongás állapotában azok vannak, akik hosszú időn keresztül stresszelnek folyamatosan, vagy vissza-visszatérően. Egy kanadai kutatócsoport szerint, azok a neuronok pedig, amelyek a szorongás és a félelem során aktívak, megegyeznek azokkal, amelyek az Alzheimer-kór kialakulásánál is ott vannak. Így a krónikus stresszre vezetnék vissza az olyan betegségek kifejlődését, mint a depresszió vagy a demencia. Ennek hátterében az állhat, hogy a szorongás és a stressz a hippokampuszban – ami többek között az emlékezésért felelős – elváltozásokat okoz, így az nem funkcionál megfelelően, vagyis növeli az Alzheimer kialakulásának kockázatát.
És hogy mit tehetünk? Ha nem tudunk szabadulni a stressztől és a szorongástól, a szakértők kognitív viselkedésterápiát, vagy mindfulness technika (a tudatos jelenlét módszere) gyakorlását javasolják.
Forrás: Daily Mail