nlc.hu
Életmód

Valaki meglazítja az autók kerékcsavarjait Pakson, majdnem tragédia történt

Többször előfordult Pakson, hogy valaki meglazította az uttcán parkoló autók kerekeinek csavarjait.

Az elmúlt hetekben számos bejelentés és feljelentés érkezett a Paksi Rendőrkapitányságra, hogy az utcán parkoló autók kerekeinek csavarjait ismeretlen személy vagy személyek meglazítják a városban – írja a Police.hu.

Az egyik ilyen esetet követően augusztus 5-én egy személygépkocsi kereke ki is esett, mely kis híján tragédiával végződött.

Valaki kilazítja az autók kerékcsavarjait Pakson

Ennek az autónak kiesett a kereke, miután valaki kilazította a kerékcsavarokat (Fotó: Police.hu)

A bejelentéseket követően a Paksi Rendőrkaptányságon közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt büntetőeljárásokat indítottak.

A rendőrség emellett felhívta a figyelmet, hogy „egy jármű kerekeihez tartozó csavarok kilazítása nem játék, még csak nem is jó hecc, hanem bűncselekmény. A menet közben elszabaduló autó kereke balesetet okozhat, de akár tragédiához is vezethet.”

Az autósokat pedig arra figyelmeztetik, hogy indulás előtt érdemes átnézni még a dísztárcsával ellátott kerekeket is, hogy a csavarok nincsenek-e kilazítva. Aki pedig bármilyen gyanús dolgot tapasztal, értesítse a rendőrséget.

Kapcsolódó cikkek:

ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top