A reggeliről tudjuk, fontos, hogy kiadós és tápláló legyen. De hogy ez mennyiben jelent bőségeset vagy éppen kalóriagazdagot, az már egy másik, kultúránként változó kérdés. Most látni fogjuk, hogy bizonyos országokban komolyan veszik a mondást, miszerint reggelizz úgy, mint egy király, máshol viszont inkább csak bekapnak valamit felkelés után. Jöjjenek tehát a különböző országok hagyományos reggelijei a kalóriatartalmukkal együtt!
Anglia – 950 kcal
Az angolok nem viccelnek, ha reggeliről van szó: tükörtojás kenyérrel, bacon szalonna, bab és gomba, nem adják ennél alább.
Törökország – 735 kcal
A török reggeli, bár olyan szuperegészséges dolgokból áll, mint a friss zöldségek és az olívabogyó, bőségessége miatt végül mégis kész kalóriabomba.
Japán – 569 kcal
A japánok sem aprózzák el a reggelit, amiben egyaránt található miso leves, rizs és omlett is.
Hollandia – 395 kcal
A hollandok reggelije már egy fokkal könnyebben értelmezhető, ám nem túl laktató: csokis-vajas pirítósból és cukros fekete kávéból áll.
Oroszország – 545 kcal
A bőséges reggelik terén az oroszok sem maradnak el a többi nemzettől: sajtos szendvicscsel, főtt tojással, zabkásával és tejeskávéval indítják a napot.
USA – 957 kcal
Az amerikai reggeli pont olyan hizlaló, mint ahogy elképzelnéd: cukros gabonapehely tejjel, pirítós mogyoróvajjal és narancslé.
Olaszország – 446 kcal
Az olasz reggeli, bár nagyon finom, nehéz vele jóllakni: mindössze egy croissant-t és egy kapucsínót tartalmaz.
Izrael – 358 kcal
Az izraeliek reggeliznek a legokosabban: a shakshouka nevű ételben tojás és zöldségek is vannak, így minden napkezdő tápanyaghoz hozzájutnak.
Forrás: Brightside