Milyen a fogak természetes árnyalata?
Az emberi fogak alapvetően nem fehér színűek, természetes állapotukban fehéres-sárgás árnyalatuk van, csak úgy, mint minden emberi csontnak. Az évek során ez persze még sárgásabbá, esetleg szürkéssé is válhat, attól függően, hogy milyen az életvitelünk. Többek között a kávé- és teafogyasztás, valamint a dohányzás is hatással van arra, hogy mennyire színeződik el a fogzománcunk.
Hogyan segíthet a fogfehérítés?
A fogfehérítés ma már több módszerrel is kivitelezhető. Vannak házi praktikák – ezekről lentebb írunk –, vannak otthon használható fogfehérítő csíkok és lámpák, és természetesen szakemberrel is végeztethetjük az eljárást. Bármelyik úton is induljunk el, a lényeg, hogy olyan anyagot juttatunk – vagy juttat az orvos – a fogzománcunkra, ami elbánik az esetleges elszíneződésekkel, így a fogunk több árnyalattal fehérebbnek tűnik majd. De milyen is az árnyalat, ami számunkra megfelelő?
Hogyan válaszd ki az ideális árnyalatot?
Fontos leszögeznünk, hogy nem mindenki számára ugyanaz a fehér szín a legmegfelelőbb választás, ha a fogunkról van szó. Először is a fogak eredeti színét kell alapul vennünk, hiszen ez is mindenkinél más. Majd ehhez képest egy fogszínskála segítségével nézhetjük meg, hogy melyik árnyalat lenne a legmegfelelőbb. Törekedjünk arra, hogy a természetesség keretein belül maradjunk, a kevesebb néha több!
Házi praktikák fogfehérítésre
Mint mindenre, természetesen a fogfehérítésre is léteznek házi praktikák, amelyekkel ha óvatosan is, de kísérletezhetünk. Az egyik legszélesebb körben használt otthoni anyag a szódabikarbóna, amelyet a fogkefénkre szórva alkalmazhatunk, de maximum hetente egyszer! Ezek az otthoni technikák azonban messze alulmúlják a szakember által végzett fehérítést, és hatásuk orvosilag sem igazolt.
Mosolyogj bátran!
Ha a fogfehérítés segítségével elértük a tökéletes árnyalatot, akkor nincs más hátra, mint magabiztosan mosolyogni a világra – és persze begyűjteni az elismerő pillantásokat és bókokat.