Ha az alábbi jelenségeket vesszük észre magunkon, nagy valószínűséggel kimerült érzelmi állapotba kerültünk. Nézzük meg azt is, mit tehetünk, hogy visszanyerjük a harmóniát.
1. Túl keményen dolgoztatjuk az agyunkat
Vagyis túl sok mindent próbálunk egyszerre megoldani, amivel pont az ellenkezőjét érjük el: kevésbé leszünk produktívak és könnyebben fáradunk el. Hagyjuk pihenni az agyunkat kicsit, relaxációval vagy meditálással.
2. Beleragadtunk a mindennapi rutinba
Ha már mindent rutinszerűen, megszokásból végzünk, az is azt jelzi, hogy érzelmileg nem vagyunk a topon. Ha valamit már órák óta csinálunk ugyanúgy, vagy minden nap ugyanazt ebédeljük, esetleg belefásultunk a munkába vagy a párkapcsolatba, álljunk meg és gondoljuk át, nem lenne érdemes-e valamin változtatni.
3. Cserbenhagynak a megérzéseink
Ha döntéshelyzetbe kerülünk, és egyszerűen semmi ötletünk nincs, akkor úgy érezhetjük, mintha cserbenhagytak volna a megérzéseink. Az, hogy ki mennyire intuitív, személyfüggő, de a megérzés képessége mindnyájunkban megvan. Találjunk ki valami kreatív vagy relaxáló foglalkozást, amivel visszacsalogathatjuk, de a kiadós alvás is segíthet.
4. Előbb cselekszünk, mint ahogy gondolkodnánk
Ha így van, ez azt jelzi, hogy nem vagyunk jelen a pillanatban, mindenen csak túl akarunk esni. Mindig gondoljuk át a reakcióinkat, akár kúraszerűen: határozzuk el, hogy ezen a héten, ha ez lassítja is a megszokott ritmust, mindenre szánunk egy-két percet, mielőtt beleugranánk.
5. Nem bízunk meg senkiben
A bizalom képességének hiánya is jelzi, hogy kimerítettük érzelmi készleteinket. Ilyenkor segíthetnek a szülők, régit barátok, akikben, még ha nem is érezzük épp, tudjuk, hogy megbízhatunk. Egy kiadós beszélgetéssel kezdhetjük visszaépíteni a bizalom érzését, és ezzel az egész lelkünket felfrissíthetjük.
Forrás: Higher Perspectives