nlc.hu
Aktuális
Nõk Lapja Iskolája – II. rész

Nõk Lapja Iskolája – II. rész

A felszín mögött

Gondoljunk csak bele: lehet, hogy a rossz tapasztalataink vagy előítéleteink miatt soha rá nem néznénk egy olyan emberre, akinek az álarca és az ahhoz felvett viselkedésforma nem rokonszenves számunkra, de örömmel rácsodálkoznánk, ha a maszk nélküli, valódi arcát és az énjéhez tartozó igaz viselkedésformáit mutatná. De hát ő is csak védekezik…

Nos, ebben segít a grafológia. Megmutatja a mindenki számára látható felszín mögött rejlő emberi lélek értékeit, személyiségvonásait, és az esetleges problémáit is. Megállapíthatjuk, hogy hord-e álarcot az illető, elfogadja-e önmagát, vagy más képet akar-e mutatni a külvilágnak. Láthatóak a mentális képességek, a valós tudás, és megmutatják az írásjellemzők azt is, milyen motivációk „mozgatják” a személyiséget. Láthatóvá válik az érzelmek mélysége, tartóssága, az intimitásigény, az uralkodási vágy, a nyitottság és zárkózottság foka, a megbízhatóság és a szeretetnyelvek stb. A lényeg, hogy nem a hibákat keressük, hanem az értékeket, s ennek érdekében lehet, hogy először saját „álarcunkat” kell megnéznünk, de nem csak a tükörből. Le kell „bontani” és szembenézni vele, megtalálni az okát, hogy miért éppen azt választottuk, milyen, énünkkel ellentétes viselkedésformákkal jár, illetve: szükség van-e rá egyáltalán?

•

Nézzünk hát együtt a tükörbe! Aki szeretne, nézzen az álarc mögé, szerezzen tapasztalatokat arról, hogy hogyan láthat meg másokat, és hogyan ismerheti meg önmagát egy másik oldalról is. Ez az, amiben egyedülálló segítséget tud nyújtani a kézírás elemzése és a grafológia ismerete.

Szegő András grafológiai rövidelemzése kézírása alapján

Többrétegű személyiség, gyakran ellentmondásokkal terhes, melyeket nem mindig tud sikeresen feloldani. Színes egyéniség, a külső benyomások iránti szellemi fogékonysága intenzív, élményigénye erős. Éles „radarjai” rögtön reagálnak a környezet ingereire, s analizáló hajlama mellett, bizony rendelkezik egy jó adag szkepticizmussal is, így néha nehezen lelkesíthető. Betartja az alapvető normákat, de nem a külsőségek a legfontosabbak számára. Igényli és keresi is a belső értékeket, és erős kritikai beállítottsága ellenére rendelkezik azzal a képességgel, melynek segítségével meg is találja azokat. Erős tudatossága és intenzív kritikussága ellenére cselekvéseiben mindig spontán és természetes, nem akar más képet mutatni önmagáról. Úgy fogadják el, amilyen valójában. Energiakészleteit néha nehezen aktivizálja, de nagyon kitartó, s amit elkezdett, azt mindig be is fejezi. A tervezés nem az erőssége – az idő nem mindig a barátja. Eredményközpontú, szereti kitágítani és kipróbálni a saját és mások határait is. Túl merev keretek közé nehezen illeszkedik.
A „Szegő” látható, megmutatja magát, sőt, igényli is, hogy észrevegyék: kreatív gondolkodású, nagyon gyors asszociációs képességekkel rendelkező, művelt ember.

Az „András” viszont már nem mindig és nem mindenkinek hajlandó megmutatni magát, „én-védelme” erős. A vezetéknév fölé hajló „védővonal”: egy tudattalan esernyő, mely normál esetben csak az esőtől véd, de veszély esetén, szúrós védőeszközzé is átalakítható. Természetes személyiség, akiben mégis sok a kettősség: kevesen tudják, de az írásjelek megmutatják, hogy az erős kritikusság mögött, egy igen érzékeny és empatikus ember áll.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top