Karádi Kinga 2012-ben ismerkedett meg a párjával, két gyermekük született az évek alatt. A férfi még 2008-ban vett fel svájcifrank-alapú hitelt, aminek törlesztője akkor 80 ezer forint volt, de két évvel később már 200 ezerre rúgott.
Ahogy telt az idő, a 8 milliós tartozás kamata – a törlesztések ellenére is – az egekbe szökött, egy ponton a tartozásuk 40 millióra rúgott.
Elindult a végrehajtás, amit aztán árverés követett, egy magánszemély vásárolta meg a háromszintes, medencével és üzlethelyiséggel kialakított hatalmas házat mindössze 8,4 millió forintért. Kinga akkor már egy éve átköltözött az anyósához a családjával, de hamarosan onnan is menniük kellett.
A telek a sógornőmé, a rajta lévő 170 négyzetméteres ház pedig az anyósoméké, jogi csűrcsavarokkal portaként mégis sikerült elárverezniük 5,8 millióért a telket a csaknem tízszeresét érő házzal együtt. Ugyan bíróságon megtámadtuk, de az akkori ügyvédünk egy illetéket nem fizetett be, ezért buktuk az egészet. Egyébként egy ingatlanos vásárolta meg, aki pofátlanul felajánlotta, hogy 24 millióért visszavehetjük. Már decemberben ki kellett volna költöznünk, de kaptunk egy kis haladékot
– magyarázta a Blikknek.
A mellettük fekvő üres telek szintén a sógornője nevén van, így nagy valószínűséggel az lesz a következő, amit árverésre bocsátanak, de Kinga nem érti, miért nem azzal kezdték először.
„Mennyi ház kell nekik, hogy a tartozást fedezze? Jogos, hogy a bank szeretné visszakapni a pénzét, de hajtsanak be akkora összeget, ami fedezi a tartozást. Az apósom előbb infarktust, majd sztrókot kapott, később szívkatétert helyeztek fel neki, a halála előtt pedig a kórházban elkapta a koronavírust. Azt mondta, ha ezt a házat elveszik tőle, fejbe lövi magát. A párom már ezerszer megbánta, átkozza azt a napot, amikor felvette a kölcsönt. De a sógornőm is teljesen belebetegedett ebbe” – mesélte a lapnak, hozzátéve, hogy az elárverezett, de ki nem ürített házat 29 millióért már meg is hirdették egy oldalon, egyelőre képek nélkül.