Nemcsak a bőrt, hanem a hajat is tönkretehetik a nap ultraviola sugarai. Ennek oka, hogy az UV-sugarak hatására a víz hidrogén-peroxidként, fehérítőként viselkedik. Szétroncsolja a pigmenteket, mire a haj elveszíti színét, fakóvá és merevvé válik. Ha ez a folyamat elkezdődik, a hajnak már nem kell vizesnek lennie, épp elég hozzá a levegő és a fejbőr nedvességtartalma. Ezenkívül a nap kivonja a haj keratinjában tárolt nedvességet is, úgyhogy az szalmaszáraz lesz és veszít a rugalmasságából.
Néhány tipp a védelemre
Használj UV-filteres napsprayt, mely legalább 6-os faktorú és mentolkivonatot is tartalmaz.
Úszás után mindig mosd át a hajad édesvízzel, mert a visszamaradó só-és klórrészecskék (különösen napfény hatására) rongálják a hajat.
Az UV-filteres zselé segít megőrizni a haj színét és minőségét (leginkább festett hajúaknak fontos!)
Ha festett vagy színezett a frizurád, használj színfelfrissítő sampont. Alaposan mosd meg vele a hajad, majd langyos vízzel öblítsd le.
Néhány tipp a strandfrizurákhoz
A mókás kalapok és a hatalmas kendők a strandon nagyon jól mutatnak – és a leghatásosabb fényvédők.
Hosszú hajból az egyik legegyszerűbb strandfrizura a szorosan, simára összefogott copf. Hogy díszítsük, precízen meghúzott cikcakk választékot tehetünk bele.
Készíthetünk balerinakontyot úgy, hogy a simára fésült hajat a fejünk búbján összegumizzuk szoros lófarokba, majd körbetekerjük a tincseket és hullámcsatokkal rögzítjük a kontyot.
Félhosszú hajból könnyen és gyorsan készíthetünk bohókás vízparti frizurát. A hajat sok rövid választékkal osszuk tincsekre és ezeket tekerjük addig, míg összecsavarodnak. Végül úgy tűzzük fejre, hogy a hajvégek szálkásan kiálljanak.
A rövid frizurát egy kis zselével, viasszal pár perc alatt újjávarázsolhatjuk – úszás után az ujjaink és egy kevés fantázia segítségével helyes tépett tincseket készíthetünk a fejünkre.