nlc.hu
Életmód
Ûzd el a nõi bajokat!

Ûzd el a nõi bajokat!

A test betegségeinek lelki hátterével foglalkozó sorozatunk e hónapban a nõgyógyászati problémák pszichés okait segít megfejteni, a tünetek enyhítésére természetes gyógymódokat ajánlunk.





Még azok a nők is megfigyelhetik magukon a havi ciklusuk szerinti hangulatingadozást, akik nem küzdenek feltűnő premenstruációs tünetekkel. Szoros kapcsolat van ugyanis a nők pszichéje és a petefészek működése között. Ovuláció – azaz peteérés – előtt jókedvűek vagyunk, könnyebben kimutatjuk érzelmeinket, míg ovuláció alatt befogadóbbá válunk. Menstruáció előtt, peteérés utám pedig inkább magunkra irányul a figyelmünk, elmélkedőbbek leszünk.


Teremtő erők

„Ahogy a test minden része, úgy a női nemi szervek is megfeleltethetőek lelki területeknek, tulajdonságoknak – állítja Váradi Tibor természetgyógyász. – A petefészeknek, mint a teremtés szervének, szoros kapcsolata van a teremtő erővel. A petefészek bajai ezért gyakran akkor jelentkeznek, ha nem tudunk alkotni, valami miatt megreked a kreativitásunk. A petefészek problémái azt is mutathatják, hogy valami zavar van a partnerrel való kapcsolatban.
A hüvely egyrészről az odaadás, másik oldalról pedig a dolgok elfogadásához szükséges képesség szimbóluma, panaszai arra figyelmeztethetnek, hogy meg kell tanulnunk elengedni a múltat. Ilyenkor érdemes elgondolkodni azon, milyen téren nem vagyunk hajlandóak megnyílni, mely dolgokban vagyunk görcsösek, mi az, amit nem vagyunk képesek elengedni.

A nemi szervek betegségei a másik nem iránti viszolygást, a szexualitás tudat alatti elutasítását jelezhetik. A fehér folyás gyakran szimbolizálhatja a partner elleni tudatos vagy épp tudattalan haragot, és akkor is gyakran jelentkezik, ha felmerül a nőben az érzés, hogy őt a másik nem kihasználja. Vérzéskimaradás léphet fel, ha valaki nem tud vagy nem akar azonosulni a női szereppel, de azt is jelezheti, hogy a nő nem tud az énjéből önzetlenül adni, fél a szüléstől, az anyaságtól, elutasítja a szexualitást és a termékenységet.”


Ha problémás a menzesz

A menstruációs panaszok gyakran jelentkeznek olyan nőknél, akik nem hajlandóak havi vérzésüket belső vezérlőrendszerük részének tekinteni. A ciklus megtanítja számukra az élet folyamatainak ritmusát, a problémák sokszor arra hívják fel a figyelmet, hogy nem tartják tiszteletben életük ár-apályhoz hasonló hullámzását. A panaszokat enyhítik az alább felsorolt természetes gyógymódok, de ha hosszabb időn át fennállnak, mindenképp érdemes nőgyógyász szakorvost is felkeresni.





• Hosszú, erős vérzésre


A krónikusan erős vérzés a szexcsakrához tartozó állandó stresszel állhat összefüggésben, lelki szinten okozhatják a kreativitással, kapcsolatokkal, másokon való uralkodással összefüggő problémák. Fizikálisan kiválthatja mióma, endometriózis, esetleg pajzsmirigy-rendellenesség.

Teendők:
– Rágcsálj lenmagot! Naponta 3-4 teáskanálnyi lenmag segít a menzesz lerövidítésében.
– Főzz vérzéscsillapító teát! 2 teáskanál aggófüvet forrázz le egy csésze vízzel, majd néhány perc után fogyaszd el.


• Szüntesd meg a görcsöket!

Az erős menstruációs görcsökkel küzdő tiniket azzal szokták vigasztalni, hogy a házasság, az anyaság majd megszünteti problémáikat. Való igaz, hogy mindezek segítenek a nőiesség és a szexualitás elfogadásában, melynek hiánya a leggyakoribb lelki oka a menstruációs görcsöknek.

Teendők:
– Fogyassz B6-vitaminban gazdag élelmiszereket, hüvelyeseket, teljes kiőrlésű lisztből készült pékárukat, ez a vitamin ugyanis csökkenti a görcsök erősségét és időtartamát.
– Forrázz rozmaringot! A rozmaringtea nemcsak az erős görcsöket enyhíti, de javítja a menstruációval egy időben súlyosbodó zsíros, pattanásos bőr állapotát is. Egy púpozott evőkanál rozmaringlevelet forrázz le 3 dl vízzel, negyedóráig hagyd állni, majd szűrd le.






• Tedd rendszeressé ciklusodat!


A menstruációs ciklus rendszertelensége tinédzserkorban gyakori, ám ha a probléma később is fennáll, lelki szinten jelezheti a saját szereppel való elégedetlenséget, illetve az önátadás képességének hiányát.

Teendők:
– Fogyassz sisakvirág-esszenciát! 1 dl vízhez adj 3 csepp esszenciát (bioboltokban kapható) és óránként 1 evőkanálnyit fogyassz el belőle.
– Készíts ciklusbeállító fürdőt! A meleg fürdővízhez csepegtess 3 csepp zsálya-, 2-2 csepp bazsalikom-, koriander- és kakukkfűolajat, és 20-30 percre ülj bele. Naponta alkalmazd.


• Hozd egyensúlyba hormonjaidat!

A következőképpen hozhatod egyensúlyba felborult hormonháztartásodat, ha a menstruációd nem jelentkezik.

Teendők:
– Készíts fokhagymabort! 3 dl jó minőségű borba tegyél 3 gerezd apróra vágott fokhagymát, kis ideig melegítsd, szűrd le, töltsd sötét üvegbe, és az újhold előtti 3 napon fogyassz belőle 3-4 teáskanállal.
– Keverj menstruációt előidéző olajat! 60 ml jojobaolajba csepegtess 8 csepp zsálya-, 6 csepp mirha-, 4 csepp boróka- és 2 csepp korianderolajat. Naponta többször masszírozd a keverékkel alhasadat és hátadat.

További női prolémák megoldásáért kattints ide»

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top