Négyéves koromban kezdtem tornászni Debrecenben meséli a mosolygós, borostás srác, néhány nappal azután, hogy bemutatták a Fehér tenyér című filmet. A nemzetközi sikerre is esélyes mozi a tornászok magnéziumporral csúszásmentesített tenyeréről kapta a címét. A filmet testvére, Hajdu Szabolcs rendezte, a forgatókönyv viszont Uldi, azaz Hajdu Zoltán Miklós életének valós eseményei alapján íródott. Uldi az első mondat után gyorsan lebonyolít pár telefont, aztán folytatja. A Fradi versenyzőjeként lettem válogatott tornász. Készültem a kilencvenhatos olimpiára, közben végeztem az egyetemet is. Sajnos, nem jutott ki a csapat, így ez az álmom elúszott. A következő évben befejeztem a TF-et, tanár szakon.
Még egyetemista voltam, amikor véletlenül összeismerkedtem egy kanadai torna klub tagjaival. Egy magyarországi versenyre jöttek, én pátyolgattam őket. Megszerettek, és megígérték, hogy a diplomaosztás után megkeresnek. Így is történt, tehát Kanadában kezdtem az edzői pályafutásomat. Tele voltam energiával, idővel, egyedül éltem, csak a munkával törődtem. Szabad kezet kaptam, a gyerekek is jó tornászok voltak, az egyik sráccal pedig egészen rendkívüli kapcsolatba kerültünk. Nagyon tehetséges, intelligens emberről van szó akkor volt tizenhat-tizenhét éves, tele tinédzserkori problémákkal. Az edzőváltás sem volt egyszerű, meg kellett szereznem a bizalmát.
Sokat beszélgettünk, aztán letettem elé egy edzéstervet, amelyben részletesen kifejtettem, mit kell tennie egy éven keresztül ahhoz, hogy megnyerje a Kanada-bajnokságot. Hónapra, hétre, napra lebontottam a munkát, diagramokat rajzoltam, hogy lássa, hogyan kerül csúcsformába. Tetszett neki. Elkezdtünk dolgozni, és győzött. Kyle Shewfeltnek hívják, később ő lett Kanada első tornász olimpiai bajnoka.
Az olimpia után volt egy kis időm, a bátyám akkor forgatta első játékfilmjét (Macerás ügyek a szerk.), hazajöttem segíteni neki. Közben dolgoztam néhány reklámfilmben is szereplőként.
Ment az idő szépen, de Kanadában is szükség volt rám. Folytattam az edzői munkát, és kiderült, hogy a következő évben Debrecenben lesz a tornász-világbajnokság. Hú! Debreceni vagyok, a szülővárosomban mutathatnám meg, mire vittem, tornászként, edzőként. Nagyon felajzott a lehetőség. Miközben Kyle-t készítettem a világkupára, én is kemény edzésbe kezdtem. 2002 elejére elég jó szintre jutottam, Összeállítottam néhány új elemet a gyűrűn, olyanokat, amilyeneket addig soha senki nem mutatott be, sőt, ha jól tudom, azóta se. Sorra nyertem a kisebb versenyeket. A vb előtti tavasszal, 2002 áprilisában megsérültem. Nem hittem el, hogy baj van, edzettem tovább. A verseny előtt derült ki, hogy gerincsérvem lett. Próbáltam elindulni a válogató versenyeken, nem sikerült. Pár nappal a döntő előtt valahogy magához tért a testem, működni kezdett. Megkértem a rendezőket, hadd mutassam be versenyen kívül gyűrűgyakorlatomat. A leugrást kicsit elrontottam, de a többi nagyon jól sikerült. Megfogtam a keresztet öt másodpercig, közben kinéztem jobbra, balra, köszöngettem a közönségnek, végül is nekik szól. Nagyon nagy siker volt, ünnepeltek a szülővárosomban.
A teljes cikk a 10. heti, március 8-án megjelenő Nők Lapjában olvasható.