Az énekesnő arca ismerős lehet, hiszen néhány éve még egy három lányból álló popegyüttes tagjaként ostromolta a slágerlistákat. Az eltelt időszakban kétgyermekes anyává vált, és rátalált a saját útjára, a saját stílusára.
Sikerül megvárakoztatnom Bernadettet a kávézóban, de ő türelmesen, mosolyogva vár rám, és bár úgy érkezem a beszélgetésre, hogy fogalmam sincs, miről faggatom majd, közel két órát csevegünk az élet dolgairól. Közel hét éve tűnt el a képernyőről és a könnyűzenei életből, s azóta szinte semmit sem hallhattunk róla. Sugárzó, nyugodt, összeszedett nő vall a múltról és a sokkal fontosabb jövőről.
– Mikor fogalmazódott meg benned, hogy énekesnő szeretnél lenni?
– Már gyermekként énekeltem kórusban, tanultam zongorázni, nyertem országos versenyt szólóénekesként, a mai napig őrzöm a faragott díjamat. Gimnazistaként a BNV-n dolgoztam hoszteszként, és ott mutattak be először hazánkban karaokegépet. Kipróbáltam, és már akkor mondogatták, hogy tehetséges vagyok. Az Ungár zenekarral kezdtem, világslágereket, dzsesszdalokat játszottunk. Közben a Ladánybene 27 együttessel is turnéztam, vokáloztam Varga Miklósnak és Csepregi Évának is. Innen egyenes út vezetett a Bestiákig, akikkel közel hat évig dolgoztam. Mindhárman imádtuk a zenét, az volt az életünk, hogy lemezeket készítettünk, és nagyon sokat léptünk fel. Előfordult, hogy egy este nyolc különböző városban álltunk színpadon. A mai napig tartjuk a kapcsolatot, nem ment rá a barátságunk a munkára.
Névjegy Neve: Moór Bernadett Beceneve: Bedhy Születésnap: november 26. Csillagjegye: Nyilas, Vízöntő aszcendenssel Zenekarai: Ungár zenekar, Ladánybene 27, Bestiák Énektanára: Dékány Endre, Winand Gábor Hobbija: ezotéria, kézművesség Gyermekei: Zalán és Benedek Családi állapota: házas Eredeti végzettsége: idegenvezető Legnagyobb szakmai elismerései: aranylemezek, Arany Zsiráf díj Honlapja: www.moorbernadett.hu |
– Mi történt veled ezután?
– Családot alapítottam, két gyönyörű kisfiam született, Zalán és Benedek. A kicsi három-, a nagyobb hatéves. Jót tett ez a pár év szünet, helyreállt a lelkivilágom. Tizenkét éve foglalkozom ezotériával, próbáltam tudatosan élni, de felborult a lelki egyensúlyom. A folytonos szereplések miatt mindig meg kellett felelnem. Előfordult, hogy nem mertem kilépni az utcára, féltem, hogy mit mondanak az emberek. Azzal azonosítottak, akit a fotókon és a tévében láttak. Az első szülés helyre tett emberileg. Élvezem, hogy csinosítgathatom a lakást, mosok, főzök, nevelem a gyerekeimet, feleség és anya vagyok. Hogy valaki megszólalhasson a valódi hangján, ahhoz valódi embernek kell lennie, szerepek és pózok nélkül.
– Változott a hangod az eltelt évek alatt?
– Nemrég megismételt a tévé egy régi interjút, és rácsodálkoztam, hogy a beszédhangom is megváltozott. Akkor még nem mertem magamhoz közel kerülni, ma már felvállalom azt, aki vagyok. Két énektanárhoz is járok, hiszen a hangszálakat folyamatosan edzésben kell tartani. Ha huzamosabb ideig nem gyakorolna az ember, akkor mindent kezdhetne elölről.
– A rivaldafény-mentes időszakban is készültél a majdani visszatérésre?
– Az énem egy darabja az éneklés, nekem ez kell az életben maradáshoz. A családra koncentráltam, de akkor is jártam énekórákra, és ritkán színpadon is állhattam itt-ott.
– Azért gondolom, hogy közben fájt a szíved, ha a kollégáidat láttad a tévében, és hiányzott a színpad…
– Egy részem meghalt. Rossz érzés volt, de sokat olvastam, meditáltam, és türelmesebbé váltam. Tudtam, hogy eljön az én időm. Sokszor pont az a legcélravezetőbb, ha csak figyelünk a jelekre, és hagyjuk, hogy történjenek a dolgok.
– A férjed is szakmabeli?
– Nem, viszont maximálisan támogat a terveimben, biztat, és segít is mindenben.
– Az új lemez erősen dzsesszes lett. Tudatosan mentél ebbe az irányba?
– Arra törekedtem, hogy átadhassam a bennem levő gondolatokat, érzéseket. Nem voltam tisztában azzal, hogy melyik az én stílusom, ezért elkészítettünk tizenhét vadonatúj dalt. Volt köztük rock, pop, diszkó, funky és szving, s mivel a felénekléskor a dzsesszes daloknál éreztem azt, hogy a legárnyaltabban, legkifejezőbben tudom elénekelni őket, akkor kristályosodott ki bennem, hogy a dzsessz lesz az én utam. Ettől igazán megdobban a szívem! Szerencsém volt, hogy megtaláltuk a megfelelő kiadót, a legjobb zenészeket, szerzőket. Nem az az elborult dzsessz ez, hanem inkább a revü világát idézi. Komoly lemez, de könnyen emészthető. Horváth Charlie-val is énekelek egy dalt, Pesti Broadway címmel, de van rajta szving, blues, bossa nova, tangó, sőt szamba is. A közreműködők névsora is impozáns: Fekete-Kovács Kornél, Hajós András, Hárs Viktor, Hegyi Gyuri, Szabó Ági, Rozgonyi Péter
és a Modern Art Orchestra. Szeretném, ha megtörténne a csoda, miközben az emberek hallgatják a dalaimat.
– Ezek szerint – a lemezed címével ellentétben – nem késtél le semmiről…
– Megtaláltam magamban a nőt, a női energiákat. Az otthonteremtő, gyereknevelő, részletekre odafigyelő, befogadó nőt. Ezt sokszor nem engedjük meg magunknak, mert a társadalom is azt követeli meg, hogy a nők is karriert építsenek, és elférfiasodunk. Nagyon izgatottan várom, hogy hogyan fogadják majd az emberek a visszatérésemet. Sokszor elképzelem, hogy mi lesz, hogy se többet, se kevesebbet ne adjak magamból, mint amennyi vagyok. Visszatérve a kérdésre, nem érzem, hogy elkésnék, inkább egy új útra lépésemet mutatom meg ezzel az anyaggal.
Az „Elkésni szépen kell” című lemezbemutató nagykoncert május 30-án lesz a Budapest Kongresszusi Központban.