Nem csoda: túl sok időt töltünk a munkahelyen túlórázva, és egyre kevesebbet barátainkkal vagy családunkkal. Örökzöld, és mindegyre visszatérő panasz, miszerint nincs lehetőség új emberek megismerésére, ezért ha valakinek tönkremegy a kapcsolata inkább a munkába (és a kollégákba) temetkezik. Ráadásul egyre több cégnél jön divatba a hétvégi továbbképzés, vagy az, hogy a kollégák együtt mennek szórakozni, kikapcsolódni.
Mindenki ismer olyan történeteket, amelyek szerint valaki éppen a munkahelyén találta meg a boldogságot és élete párját, de olyanokat is, a melyek éppen arról szólnak, hogy az állandó túlórázások (és egy bizonyos kolléga vagy kollegina) szétzilálták az addig boldognak hitt kapcsolatot vagy házasságot. A két történet ráadásul gyakran nem is kettő, hanem egy és ugyanaz.
Élethosszig?
Sok érv, és ellenérv felsorakoztatható a munkahelyi kapcsolatok ellen, de hiba lenne ezekről általánosságban beszélni. A munkahelyi kapcsolatok ugyanis tarthatnak egy egész életen át éppúgy, mint egy éjszakán át – ahogy az összes többi kapcsolat. Van azonban néhány dolog, amire fokozottabban figyelnie kell azoknak, aki párjával egy helyen dolgozik. Kezdjük a pletykánál: a kollégák féltékenysége, rosszindulata nem egy szépen induló irodai románcnak vetett már véget, különösen akkor, ha a felek érzékenyek az ilyen irányú támadásokra (azaz mindent elhisznek válogatás nélkül, hiszen a pletykák általában legrosszabb félelmeinket célozzák meg. Rossz helyzetet teremthet az is, ha az újdonsült párocska állandóan nyalja-falja egymást. Ezzel ugyani másokból kényelmetlen érzéseket, a magányosokból esetleg irigységet provokálnak ki.
Iskolásan mondva “el kellett őket ültetni”egymás mellől. A mai tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy akik az életben összetartoznak, együtt még jobban kötődnek a munkahelyükhöz. Vannak cégek, amelyek kifejezetten támogatják azt, hogy a párok együtt dolgozzanak, hiszen így hatékonyabb a munka.