Belváros
Bár a Kiskörút és a Duna által határolt Belváros a középkori Pest városának helyét foglalja el, hangulatában mégis a századforduló nagyvárosa.
Vörösmarty tér
Itt szinte mindenki megfordul, és ha jó az idő, valószínűleg le is ül egy kávéra az egyik teraszon, vagy csak egy padra a téren, ha pedig hideg van, behúzódik valamelyik kávéház ablaka mögé.
Váci utca
A főváros legnagyobb (8500 főt befogadni képes) temploma viszontagságos körülmények között épült fel. Az alig megkezdett földmunkákat az 1848-49-es szabadságharc állítja le, majd az 1851-ben megkezdett építést két tervezőépítész halála is késlelteti, és közben még a kupola is beomlik. A görögkereszt alaprajzú templomot végül 1905-ben szentelték fel. Az épületen impozáns kupola uralkodik, melynek pereméről egyedülálló, 360 fokos körpanorámában 65 méter magasságból gyönyörködhetnek a látogatók.
Amikor a Bazilika épült, ezen a helyen még hatalmas börtön állt a “rebellis magyarok” megfékezésére. Később kormányhivatalok, bankok és fényűző bérpaloták kaptak itt helyet. A Tőzsde-palota ma a Magyar Televízió székháza a tér egyik jelképes dísze.
Parlament
Budapest legnagyobb és legimpozánsabb fedett piaca a XIX. század végén épült, amikor a nyitott piacterek a növekvő város szükségleteit már nem tudták kielégíteni. Öt vásárcsarnok építésébe kezdtek ekkor Budapesten, nagyjából egy időben, melyek közül ez a legszebb és legérdekesebb.
Neogótikus stílusa a megelőző korokhoz tartozik, de korszerű vasszerkezete, logikus belső elrendezése, már a modern építészet funkcionalizmusát előlegezik. A csarnok teljes rekonstrukciója 1994-ben fejeződött be.
Magyar Állami Operaház
A Hősök tere zárja az Andrássy utat közvetlenül a Városliget bejáratában. A monumentális forma méltó lezárása az elegáns Andrássy útnak és magasztos emléke a magyarok ezeréves európai történetének. Az emlékmű részei az egész magyar történelem szinte minden fontos részletét felidézik.