magas vérnyomás, szív- és érrendszeri problémák, gerincpanaszok, pszichés zavarok, túlérzékenység.
Dr. Tóth Emese stressztréner-orvos, az EOS Institute ügyvezetője szerint, amilyen sokszínűek a panaszok és a tünetek, éppoly sokszínű a helyes kezelés is, amely ezért egyénre szabottan épül fel. Pusztán diétázni már csak azért sem érdemes, hiszen a stressztől szenvedő ember így még inkább szűk keretek közé lenne zárva, nehezen viselné a további korlátozásokat. Gyógyszert is csak szükség esetén, átmenetileg helyes felírnia az orvosnak. Sokkal fontosabb, hogy a szervezet stressztűrőképességét növeljük, és több tartalékot, nagyobb potenciált képezzünk testünkben-lelkünkben. Íme, néhány tipp ahhoz, hogy jobban tudjunk alkalmazkodni a nagyobb megterheléshez:
1. tipp: A masszázs varázsa
Az izmaink és ízületeink ellazulnak, a lelkünket is megmasszírozzák, fejünkből mintha kisöpörnék a nyomást… A speciális kezelés rendezi a keringést, pótolja a hiányzó energiát, és lendületbe hozza a szervezetet. A szexuális elégtelenség, az orgazmuskészség, a párkapcsolat stresszhatása szintén eredményesen javítható a megfelelően kialakított kezeléssel.
2. tipp: Nevessünk sokat!
Próbáljunk meg minél több jókedvet becsempészni mindennapjainkba, s aminek csak lehet, a pozitív következményeit is észrevenni! Hozzunk össze egy jó kis traccspartit barátnőkkel/barátnőinkkel, s nevessünk, amennyi csak belefér! És most ne nevessen, kedves Olvasó: nyugodtan énekelhetünk is, táncolhatunk, ha kedvünk úgy tartja!
Hőtérképpel felismerhető
Maga a stressz nem látható, nem érzékelhető érzékszerveinkkel, míg hatásai, következményei mindenki számára nyilvánvalóak. Egy orvosi műszer, a hőkamera segítségével láthatóvá tehető a stressz, pontos diagnózist adható szervezetünk stresszes voltáról, vagyis mennyire uralkodik el rajtunk a stressz. Így kezelés előtt és után szemmel látható a különbség.