A 1950-es években a hagyományos szappanok után megkezdődött a pipereszappanok ipari gyártása is. A pipereszappanokról érdemes tudni, hogy pH-értékük általában 9-10 között van, ami átmenetileg árt a bőr savköpenyének, oldja annak zsírtartalmát. A pipereszappant régen akkora becsben tartották, hogy szívesen használták ruhák között illatosítóként is.
Később az 50-es években glicerint adtak a szappanhoz hidratáló anyagként. A glicerin segít bőrünk természetes nedvességének megőrzésében azáltal, hogy megköti és benntartja a bőr rétegeiben található vizet. A glicerines szappanok pH-értéke általában 8,5 körül van,.
1957-ben a Dove forradalmasította a szappangyártást. Az ¼ rész hidratálókrémnek és semleges pH-értékének köszönhetően a Dove nem szárítja a bőrt, mint a hagyományos szappan*. Alapanyagát még a második világháború idején fejlesztették ki, sebek és égési sérülések tisztítására használták.
Napjainkban a tusfürdők használata a leginkább elterjedt. A 90-es évek sikertörténete a tusfürdő, ami számos illatban, színben és funkcióban kapható a boltokban. Egyes tusfürdők összetevői között olyan olajok, hidratáló anyagok, vitaminok találhatók, amik bőrünket táplálják és kímélik a mindennapos tisztálkodás során. A legújabb forradalom a bőrápolás terén éppen most zajlik: a Dove új, bőrazonos lipideket és glicerint tartalmazó tusfürdőcsaládja már hét nap alatt puhábbá és simábbá varázsolja bőrünket**.
* Hagyományos szappan: fő hatóanyaga zsírok és olajok elszappanosításával készül.
** A fogyasztói tesztben részt vett 317 nő 68%-a szerint. 2008. november-december, Nagy-Britannia.