Összeszedtünk neked néhány nyomós érvet a síelés közbeni fényvédelem mellett.
1. A magasabban fekvő területeken a levegőrétek vastagsága kisebb, így a napfényt sem szűri olyan mértékben, mint mondjuk a tengerparton.
2. A hóréteg nagyjából 80 százalékban veri vissza a napfényt, ami nagyjából annyit tesz, mintha egész nap alufóliával napoznánk.
3. Az alacsony hőmérséklet miatt nem érezzük a napfény erejét.
4. 3000 méteres magasság fölött a frontok egyik óráról a másikra érkeznek, délelőtt lehet, hogy szakadó hó fogadott a pályán, délután pedig elképzelhető, hogy ragyogó napsütés gyepálja a bőrödet.
5. Felhős/ködös időben is használj fényvédőt, ugyanis a nap káros sugarai a vékony felhőrétegen is átjutnak.
Ha annyira szerencsés vagy, hogy az idő nem cudar, akkor használhatsz vízalapú arckrémet, illetve naptejet. Ez azonban tartós fagy mellett nem ajánlott, ugyanis az arc pórusaiban a krém alapját adó víz könnyen megfagyhat, és ezzel tartósan károsíthatjuk a bőrréteget. Ezért leginkább zsíros bőrvédő krémekben érdemes gondolkodni, ezeknél azonban érdemes figyelni arra, hogy a bőrünket a síelés után mutassuk meg bőrgyógyásznak, hogy az esetleges mitesszereket eltávolítsa.
A napvédő krémek mellé nem árt hidratálókban is gondolkodni, ugyanis a szélnek és a hidegnek leginkább kitett területek nehezen tudnak ellenállni a környezeti viszontagságoknak.
Nagyon fontos, hogy síeléshez ne a nyaraláskor megmaradt naptejet vidd magaddal! Válassz olyan terméket, amelyet direkt téli sportokhoz fejlesztettek ki.