A brit De Montfort Egyetem kutatói 7866, 1991-ben és 1992-ben született gyermek anyját kérdezték ki arról, hogy az elválasztást követően jellemzően mivel táplálták babájukat és milyen hatással volt ez későbbi étkezési szokásaikra. Kiderült, hogy azok a gyerekek, akik hat hónapos és hétéves koruk között gyakran kaptak házi készítésű, zöldséges és gyümölcsös főtt ételeket, a későbbiekben is szívesebben és nagyobb mennyiségben fogyasztották ezeket az egészséges ételeket, mint azok, akik inkább csak konzerv bébiételt kaptak.
A szakemberek szerint ennek az lehet az oka, hogy a gyári bébiételek íze és textúrája egységes, míg a házilag készült ételeké nagyságrendekkel változatosabb, függ magától az alapanyagtól, a szezontól és az elkészítési módtól is. Az ilyen ételek fogyasztásával a gyerek több tapasztalatot szerez az ízekről, állagokról, így a későbbiekben is nyitottabb lesz az egészséges és változatos táplálkozásra.
„Az eredmények alátámasztják, hogy a zöldségekhez és a gyümölcsökhöz már egészen korán, az elválasztás időszakában fontos hozzászoktatni a gyermekeket” – áll a Public Health Nutrition című szakfolyóiratban megjelent tanulmányban.
„Egyre nagyobb aggodalomra ad okot, hogy a kisgyerekeket nem táplálják elég egészségesen. Úgy tűnik, hogy nem fogyasztanak annyi zöldséget és gyümölcsöt, mint amennyi ajánlatos lenne” – fogalmazott a kutatás vezetője, dr. Helen Coulthard. A kutatás fényt derített arra is, hogy azok az anyák, akik többnyire nem házi készítésű ételekkel etetik gyerekeiket, maguk is kevesebb zöldséget és gyümölcsöt esznek, illetve több készen kapható ételt fogyasztanak.