Ezek jól illeszkednek a modern környezetbe, változatosak, színesek, kezelést nem igényelnek, és sokáig eltartanak. Persze, ha néhány hónap múlva beporosodnak, eltöredeznek, akkor már ki lehet dobni őket.
A szárazkötészet anyagának egy részét megtermelhetjük a kertben, más részét kirándulások során lehet erdőn-mezőn összegyűjteni.
Mit hol keressünk?
Kertben terem az évelő, hosszú szárú, sárga virágú cickafark, a tarka szalmavirág, a fátyolka, a gyöngyházfényű “pénzei” miatt kedvelt holdviola (júdáspénz), a lampionvirág, a borzas kata (Nigella). Ezeket érési stádiumban, nem túlságosan későn a legalkalmasabb levágni a tövükről, és kis csokorba kötve árnyékos, szellős helyen felakasztva szárítani.
Vizes árokpartokon gyűjthetjük össze a gyékénybuzogányokat, a cirokbugákat. Parlagokon, szántóföldi táblák szélén nő a tüskés termésű takácsmácsonya és az érdekes selyemkóró. Gabonatábláról szedhetünk szép búza- és árpakalászokat, és az erdő terem nagyon dekoratív taplógombákat, bogyókkal ékes ágakat és szép fakérget.Mivel festhetjük meg a szép terméseket, és mire rögzítsük a virágokat? Tovább a hobbikert.hu-ra.>>