1. Először a koszorú alapját formázzuk meg fűzfa- vagy szőlővesszőből. Az ágak végeit rögzítsük vastagabb dróttal.
2. Az alapot vonjuk be egyenletesen szalmával úgy, hogy a koszorú 5 cm vastag legyen. A szalmát dróttal erősítsük a keretre.
3. A zöldekből vágjunk 4-5 cm hosszú ágakat, fogjuk össze őket csokorba, majd körkörösen kössük őket az alapra virágkötő-dróttal.
4. Az utolsó csokroknál az ágakat úgy helyezzük el, hogy a találkozási pontok ne látszanak, mert úgy szép, kerek formájú lesz a koszorúnk.
5. Annak érdekében, hogy a gyertyák biztosan álljanak, feltétlenül drótozzuk meg őket. Fogjuk fogóba vastag drótot, majd melegítsük fel láng felett, és dugjuk bele 2 cm mélyen a gyertyába. A megdrótozott gyertyákat szúrjuk a masszív alapba. (A gyertyákon nem érdemes spórolni, csak jó minőségűeket vegyünk, mert azok nem törnek, és tovább égnek!) A gyertyák mellé tehetünk masnikat, tobozokat, kicsi, festett fadíszeket kedvünk és ízlésünk szerint. De vigyázzunk, hogy a koszorú ne legyen túldíszített.
|
Karácsonykor a legszebb gyertyáinkat vesszük elő, vagy olyanokat, amelyek harmonizálnak az ünnep színeivel. Mikor meggyújtjuk ezeket, és a szobában minden más világítást lekapcsolunk, megtörténik a varázslat. Ha vastag, zömök gyertyát tűzdelünk a koszorúba, rusztikusabb hatást érhetünk el, míg a karcsú, magas gyertyákkal dolgozunk kecsesebb, modernebb külsőt kap a koszorú.