Így készül a papírtáska:
Alapanyagok, kellékek:
1 ív leveles merített papír
karton
olló
sniccer
kés
ragasztó
zsinór
4. A táskát díszíthetjük a maradék papírból kivágott levelekkel. Érdekes, háromdimenziós hatást érünk el, ha a leveleket egy ponton ragasztjuk a táska oldalára, és a széleiket kicsit bepödörjük.
Csomagolási furfangok:
A megmaradt papírt fel tudjuk használni egyéb ajándékok díszítéséhez.
A merített papírból csavart tölcsérbe például tehetünk virágcsokrot. (A szárakat előtte érdemes betekerni alufóliába, hogy ne áztassák el a papírt.)
Más színű, de hasonló rajzolatú papírt válasszunk italosüveg csomagolásához, amelyen ismétlődhet az eredeti levélmotívum mint díszítés.
Ha dobozt vagy könyvet akarunk míves merített papírral borítani, ahhoz leginkább a természetes kötözők illenek, ezért használjunk rafiát, kenderzsinórt. Ezeket egyszerűen egy keskeny papírcsíkkal is átköthetjük. A díszítéshez jól illik néhány szál száraz fűféle, faág vagy szárított virág. Ezeket ne ragasztással rögzítsük, hanem szúrjunk apró lyukakat a papírba, és ezeken bújtassuk át óvatosan a száraz növényeket, amelyek megtartják a borítócsíkot.
Ha nem szabályos alakú ajándékot akarunk becsomagolni, használjunk vékonyabb papírt, amelyet nyugodtan gyűrhetünk, így még érdekesebb lesz a csomagolás.
Alapanyagok:
levélmintás papír, 790 Ft/ív (Hobbyművész, Hobbi Kuckó, Kreatív Kuckó)
sodrott zsinór, 150 Ft/m (Kenderkóc Kézművesbolt, Kenderbolt, rövidáruboltok)
virágszirmokkal és növényi rostokkal díszített, merített papírok, 345 Ft/A3 ív (Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely és partnerei)