Mi kerüljön a zsákocskákba? |
Ami a meglepetést illeti, nyugodtan értelmezzük azt szabadon nem kell leragadnunk a hagyományos édességeknél. Nyugodt szívvel rejtsünk a batyukba apró kavicsot, cukorkát, kedvenc sütink receptjét pici papírtekercsen, diót, mogyorót, pisztáciát, szaloncukrot, egy szép bélyeget vagy egy matricát a gyerkőc kedvenc rajzfilmhőséről. |
Adventi naptár készítésére szinte bármilyen anyag alkalmas, a lényeg a díszítésben rejlik, ennek pedig csak kreativitásunk szabhat határt. Ugyan még bőven van időnk, de ha mégis későn kapcsolnánk, akkor készítés során figyeljünk arra, hogy annyi rekeszt alakítsunk ki, amennyi nap még hátravan az ünnepekig.
Szerencsés esetben naptárunk 24 apró rejtekhelyből áll, ami egyben azt is
Két legyet egy csapásra – Kattints a képre! |
Két legyet egy csapásra koszorú és naptár egyben
Akkor célszerű ezt a megoldást választanunk, ha adventi koszorút is készítettünk, ugyanis ebben az esetben a naptárkészítésnek ezzel a részével már nem kell bíbelődnünk. Ha van időnk és kedvünk, akkor papírból mi magunk is összeállíthatjuk a különböző formájú tasakokat, de akár gyufásdobozokból is elkészíthetjük őket, csak előtte vonjuk be csomagolópapírral, hogy szép díszesek legyenek. A csomagokat számozzuk be 1-től 24-ig, és szalagokkal kössük fel őket a fellógatott koszorúra – persze még elérhető magasságba.
Girland naptár
Kattints a képre! |
Tipp: fokozhatjuk az ünnepi hangulatot, ha a csipeszekre kartonpapírból kivágott mikulásfigurákat ragasztunk.
A házilag készített papírdobozkák is remek rejtekhelyül szolgálhatnak apró ajándékainknak. Kartonból vágjuk ki és ragasszuk össze a dobozokat, majd borítsuk be csomagolópapírral, vagy fessük be őket színesre. Arany vagy ezüst szalaggal kössük át és számozzuk meg a dobozkákat. Ha szeretnénk felakasztani őket, bújtassunk vékony aranyszálat a masni alá, de egy szép tálban elrendezve is igen mutatósak lesznek.
Tipp: időt spórolhatunk, ha kiürült gyufásdobozokat használunk (igaz, ebben az esetben picit korlátozott lesz az elrejthető meglepetések nagysága), és ezeket festjük be. Tapasztaltabbak alkalmazhatnak szalvétatechnikát is.
Ti írtátok – fórumajánló: |
Adventi naptár » Adventi naptár sk. » |
Maradék textildarabok is nagyszerű alapanyagul szolgálhatnak a naptárkészítéshez. Varrjunk apró zsákocskákat – az sem baj, ha nem ugyanabból az anyagból készítjük el mind a 24-et. A zsákok száját kössük össze, és akasszuk fel őket egy adventi koszorúra, vagy egyszerűen csak helyezzük el őket egy fenyőgallyakkal kibélelt tálban vagy kosárkában.
Kattints a képre! |
Ehető meglepetések
Süssünk mézeskalácsot, és számozzuk meg a sütiket 1-től 24-ig. A számokat felírhatjuk díszítő cukormázzal, de akár ki is rakhatjuk őket színes cukorgyöngyökből. Ha kihűltek a sütemények, csomagoljuk be őket egyenként egy-egy átlátszó celofánból készített batyuba, és kössük fel őket egy fenyőágra.