Üvegmécses
Alapanyagok:
1 db üvegpohár vagy befőttesüveg
apró kavicsok
1 db mécses
1 db szárított narancskarika
rafiaszalag, arany-ezüst színű szalag
Bármilyen furcsa is, nem szükséges egyből a nyakunkba venni a várost a legközelebbi hobbibolt felkutatására, hiszen a legegyszerűbb megoldás ott lapul a konyhánkban, csak nézzünk szét. Még a leghétköznapibbnak tűnő pohárból vagy befőttesüvegből is nagyszerű mécsestartó kerekedhet, s a megfelelő díszítéssel lakásunk díszévé varázsolhatjuk. A befőttesüveg alját töltsük fel apróbb kavicsokkal. Az üveg száját tekerjük körbe a rafiával, és kössük masnira, majd a narancsszeletet fűzzük fel egy aranyszínű szalagra, és illesszük az üvegre. A narancskarikán átszűrődő fény sejtelmes hangulatot varázsol a szobánkba. Díszíthetjük az üveg köré tekert örökzöld vagy bogyósgyümölcs-ágakkal is.
Alkalmi mécsestartók gyümölcshéjból
Anyag:
narancs
teamécses
szegfűszeg
Ez a megoldás, mint már a neve is jelzi, nem lesz hosszú életű, de a látvány miatt azért megéri bíbelődni vele. A narancsok tetejét távolítsuk el, majd óvatosan kanalazzuk ki a belsejüket. Ha ügyesek vagyunk, akkor nem fog kárba veszni a gyümölcs sem. A gyümölcs külsejébe szurkáljunk szegfűszeget, így a narancs és a szegfűszeg kombinációjából kellemesen illatozó díszt kapunk. Végül helyezzük el a teamécsest a gyümölcsök belsejében. Önmagában kevésbé mutatós, de ha többet helyezünk el egymás mellé, akkor garantált a hatás.
Nemesen egyszerű
Anyag:
fonott tálca vagy alacsonyabb peremű kosár
4 db mécses
szárított narancskarikák
fenyőág
Ha végképp semmi nem jut eszünkbe, akkor keressünk egy fonott tálcát vagy kosárkát. A tálca négy sarkába helyezzük el a mécseseket, s néhány fenyőággal, tobozzal, szárított naranccsal díszítsük fel. Egyszerűsége ellenére az asztal közepére helyezve nagyon mutatós dísz válhat belőle.
Gyertyatartók másképp
Keressünk egy kiszuperált faládikát, és tömjük tele a fenyőtobozokkal, majd tűzzük közéjük a gyertyákat. A tetejére elszórtan helyezzünk el egy-két szem almát, narancsot vagy citromot, s végül tekerjük körbe a ládikát egy díszesebb szalaggal.
Figyelem: A fenyőtobozok gyúlékonyak, a faládikáról nem is beszélve, így fokozottan ügyeljünk a tűzveszélyre!
Anyag:
faláda
4 db gyertya
szalag
fenyőtobozok
néhány darab alma, esetleg narancs
Gyümölcsöző gyertyatartó
Alapanyagok:
virágcserép
1 db gyertya
szárított narancskarikák
fenyőág
tűzőhab
gyertyatüske
A virágcserép külső felületét ragasszuk körbe jó sűrűn egymás mellé helyezett szárított narancs-, illetve citromkarikákkal. A gyertya rögzítésére tegyünk a cserép aljába tűzőhabot, majd szúrjunk a közepébe gyertyatüskét. A cserép peremét díszítsük fel örökzöld ágakkal. Befejezésként helyezzük a gyertyát a helyére úgy, hogy óvatosan szúrjuk a gyertyatüskére. Ha egy picit megmelegítjük a tüskét, könnyebben bele tudjuk szúrni a gyertyába. A szárított narancskarikákat mi magunk is elkészíthetjük, szeleteljük fel vékony karikákra a gyümölcsöket, és egy szalvétára kiterítve helyezzük a radiátorra.
Tipp: Ha csak egy narancskarika van kéznél, óvatosan vágd félbe, ragasztópisztollyal rögzítsd a cseréphez, majd díszítsd félbevágott hungarocell gömbbel, ánizzsal, esetleg fahéjrudakkal.
Világító borostyánkoszorú
Alapanyagok:
dróthuzal
borostyán
karácsonyfaégő
Készítsünk egy, az adventi koszorúkhoz hasonló, vastag drótból, esetleg fűzfaágakból font nagyobb gyűrűt, és jó dúsan tekerjük körbe borostyánnal.
Az apró karácsonyfaégőknek most nagy hasznukat vehetjük, hiszen felfűzve a borostyánkoszorúra, s az ablakkilincsre vagy a falra felakasztva remek világító szobadíszt kaphatunk.
Tipp: Olyan helyet válasszunk koszorúnknak, aminek a közelében találunk konnektort.