A bemutatott adventi koszorú készítéséhez szükséges alapanyagok: szizálkóc, szalma, vagy széna koszorúalap, gyertya, gyertyatüske alátéttel, apró termések, mahagóniszelet, apró tobozok, fehér bogyós ág, fahéj, felezett, fehér gyöngyház ragasztható csillagdísz, zuzmó, cérna a szizál rögzítéséhez, ragasztópisztoly a termések ragasztásához.
A kócot szétbontás után rátekerjük a koszorúalapra, ha nem sikerülne szorosan rögzíteni, cérnával is tekerjük körbe
Először a gyertyákba szúrjuk az alátétes tüskéket, azután a koszorúalapba illesztjük, egymástól egyenlő távolságban az íven. Az alátétes gyertyatüske nemcsak a gyertyák felhelyezését könnyíti meg, de az alátét felfogja a lecsöppenő viaszt is, így az adventi időszak végéig szép maradhat a koszorú.
A gyertyák felhelyezése után a terméseket ragasztópisztoly segítségével rögzíthetjük. A szizál választása azért is jó, mert jól beletapadnak a termések, így garantáltan tartós lesz. Célszerű az egyforma terméseket hármas vagy páratlan számú csoportban felragasztani, így a végeredmény nem lesz kaotikus hatású.
Bármilyen stílusú adventi koszorút készítünk is, tanácsolom, hogy fahéjat mindenképp tegyünk rá, mert amellett, hogy mutatós darab, az illatával igazi karácsonyi fahéjas illatot varázsol. A koszorún szintén hármas csoportokban helyeztem el.
A nagyobb termések után apróbb terméseket tegyünk a koszorúra – ragasztóval előbb a termést ragasztózom, és csak ezután teszem a koszorúra
A kihagyott helyekre az ágról leszedett fehér bogyókat osztom el
A fehér gyöngyház csillagdíszeket utolsó előtti lépésként tegyük rá, mivel lapos díszek, így a termésekre ragasszuk rá
Utolsó lépésként zuzmót ragasszunk a termések közé, ezzel még hangulatosabbá tehetjük koszorúnkat