Példából tanul a gyerek
El kell fogadnunk, hogy a gyerekek vérmérséklete különböző, ez azonban nem jelenti azt, hogy bele kell nyugodnunk, ha a nézeteltérések rendszeresen a tettlegességig fajulnak. A gyerek azt a példát követi, amit lát, a puszta szavak meglehetősen hatástalanok. Legjobb tehát, ha megfigyeljük, mit teszünk mi magunk olyankor, ha dühösek, frusztráltak vagyunk. Aki titokban örül annak, hogy gyermeke „életrevaló” és harcias, az nem fog meggyőzően érvelni az erőszakmentesség mellett.
Mit tegyünk?
a kezdeményezőt: miért bántod a másikat? Ezzel máris lehetőséget adunk neki, hogy szavakba öntve, tehát kulturáltabb módon adja ki az indulatait.
ez is: mit vársz a másiktól, mit csináljon?
a kicsiknek, nem várhatjuk, hogy maguktól rátaláljanak a mindenkit kielégítő megoldásra.
a következő összetűzésnél ismét közbe kell lépnünk.
A legjobb módszer a megelőzés
A képeskönyv-nézegetés remek alkalom arra, hogy más oldalról is megközelítsük a verekedés kérdését. Ne csak az eseményeket meséljük el, hanem foglalkozzunk a szembenálló szereplők érzelmeivel is. Beszéljünk arról, milyen arcot vág, milyen mozdulatot tesz egy-egy alak
a képen. Mit gondolhat, mit mondhat? Ezzel a módszerrel rávezethetjük arra, hogy tekintettel legyen mások érzelmeire, hangulatára.