Megteríthetnek, elővehetik a hűtőből a vacsorához valót, ki- és bepakolhatják a mosogatógépet. Közben rengeteget tanulnak: melyik a jobb és bal oldal, mit hol tartunk, hol a helye, mi készül tejből, mit adnak az állatok, melyek a növényi eredetű ételek.
Mutassuk meg, hogyan lehet arcot kirakni retekből, sárgarépából, krumpliból. A zöldségfélékkel, gyümölcsökkel bevásárlósat, szállítósat is játszhat.
Alakítsunk át egy nagyobb ládát vagy kartondobozt tűzhellyé: tetejére ragasszunk három-négy feketére festett, kerek sajtos dobozt. A játéktűzhely aljában tárolhatjuk a babaedényeket, sütőformákat, gyurmát, vízfestéket.
Kis vágódeszkáján műanyag késsel gyurmakígyót, apríthat, perecet sodorhat, főzhet a kis szakács. Köténykét, terítőt is varrhatunk neki. Ezekre a játékokra a kisfiúknak éppúgy szüksége van, mint a kislányoknak!
Eljött az első, színkockás társasjátékok ideje. Segítsünk neki nyerni egy-egy „véletlenül” odacsúsztatott lappal, mellélépéssel, egyszóval ügyesen játsszunk a kezére, hogy övé legyen a sikerélmény. A párkereső kártyajátékokban is ügyes, de nem szereti, ha nála marad a Fekete Péter.
Őrizzük meg az elromlott zseblámpát, walkmant, kiürült flakont, régi ruhákat, ezekkel játszanak legszívesebben a gyerekek.
Tornáztassuk játékosan az érzékszerveket! Rajzoljunk ujjunkkal vizes hátára egyszerű figurákat: alma, virág, esernyő stb. Vajon kitalálja, hogy mi az?
Feküdjünk hanyatt a fűben és gyönyörködjünk a felhők változatos alakjában. Nézzünk végig egy-egy naplementét vagy napkeltét, majd próbáljuk lefesteni a pompázatos színeket.
Csodáljuk meg az erdőben a fölénk boruló lombsátort, a beszűrődő fény játékát, a zöld ezernyi árnyalatát. Maradjunk csöndben az erdőben, füleljünk a madarak csicsergésére, harkálykopogásra, szél zúgásra, a patak csörgedezésére.
Hajtogassunk hajót, rajzoljunk bele utasokat, játsszuk el, hogy vitorláznak, viharba keverednek, kikötnek egy szigeten. A kisgyerek fújja a szelet, tenyere a sziget, szoknyája a tenger.
Vigyünk magunkkal kis darab ajándék csomagolópapírt, amin ugyanazok a motívumok ismétlődnek. A legkisebbeknek az is öröm, ha újabb és újabb cicát, nyuszit, elefántot fedeznek fel, a nagyobbacskák megszámolják, hogy hány van ugyanabból az ábrából.