Az epekő émelygéssel, hányingerrel, hányással, hasi puffadással járhat. Az epepangás első szembeszökő tünete az egész testen jelentkező viszketés. Pár nappal később sötétebbé válik a vizelet, ritkán a bőrön is sárgás elszíneződés látható. Valószínűleg az állandó vakaródzás okozza az ilyenkor gyakori alvási nehézségeket, ingerlékenységet.
Sajnos csak igen ritka esetekben jósolható meg előre, ki számíthat a probléma jelentkezésére. Annyi bizonyos, hogy fokozott kockázatra számíthat az a nő, aki májanyagcsere-betegségben szenved, vagy a korábban szedett ösztrogén- és gesztagéntartalmú fogamzásgátló hasonló tüneteket okozott.
A várandósság alatt jelentkező epepanaszok a terhességi hormonok működésével függnek össze. A méhlepény által termelt ösztrogén hatására az arra hajlamos kismamákban renyhébbé válhat a májműködés. Emiatt csökken az epefesték (bilirubin) és az epesavak kiválasztása az epében, s a kórosan megemelkedett epesavszint miatt jelentkezik a viszketés. Ráadásul az epeösszetétel is jelentősen megváltozik. Ennek következtében az epehólyagban úgynevezett epehomok jelenik meg. Ez olyan gyakori, hogy ultrahangvizsgálat segítségével a kismamák felénél kimutatható.
Szerencsére a szülés után hat-nyolc hónappal már rendszerint eltűnik, de az is előfordulhat, hogy az epeösszetétel változása epekő kialakulásához vezet. A viszketés már két nappal a szülés után megszűnik. Újabb terhesség esetén számíthatunk a probléma kiújulására.