Nemcsak a naptól, hanem a szúnyogoktól, bogaraktól is meg kell védenünk a babát. De gondoljunk rá, hogy a pillekönnyű háló alatt megreked a levegő, melegebb van.
A babáknak adjunk lehetőséget, hogy fokozatosan ismerkedjenek a vízzel. Eleinte ejtsünk néhány langyos cseppet a bőrükre, később már akár a kis öntözőkannájával is lelocsolhatjuk majd, csak türelem! Ne feledjük: egy baba sem szereti, ha az arcába spriccelünk!
A baba érzékeny szemét széles karimájú kalappal óvhatjuk az erős fénytől. Buksijára tegyünk szellős fejfedőt. Vállát és hátát jobban védi a leégéstől egy könnyű kis ing, mint bármilyen napvédő krém.
Ha tüsszög a kicsi, intő jel, hogy esetleg túlmelegedett, megizzadt. Az átnedvesedett ruhában a legenyhébb szellő is könnyen lehűtheti. A kisbaba tarkója a legjobb “hőmérő”: dugjuk be ujjunkat a nyak redői közé. Ha izzadt a bőr, túl sok ruha van rajta. A nedves alsó réteget cseréljük szárazra, de ne vegyünk le róla mindent egyszerre!
Nyáron kevesebbet kívánunk enni, de többször megszomjazunk. Így vannak ezzel a kisbabák is. Az anyatej tökéletes szomjoltó! A tápszeres babák szomjúságát édesítetlen gyümölcsteával, forralt és lehűtött vízzel, hígított gyümölcslével csillapíthatjuk (a hígítás aránya: egy rész gyümölcslé öt rész vízhez).
Honnan tudhatjuk, mikor szomjas a pici? Ha nem szoktatjuk édes levekhez, és pohárból itatjuk, többnyire csak akkor iszik majd, ha valóban szomjas. Tapogassuk meg a kutacsát: ha kissé befelé ível, az a folyadékhiány jele.