A buborék sokakat gyerekké tud változtatni néhány másodpercre: hihetetlen, mennyire fel tud derülni a felnőttek arca is, ha váratlanul buborékokat sodor a szél, a buborékmániából nem gyógyulóknak pedig ajánljuk a
felfújható buborékházat. A gyerekeknél egyértelmű örök kedvenc darab, legyen bárhol is és legyen bármilyen idő, rendületlenül fújnak és sikkantgatnak – persze főleg 10 év alattiak. Most három buborékos szuperprojekt következik.
Óriásbuborék
Mi lehet jobb sok gyönyörű buboréknál? Hát például ha még nagyok is… Itt egy elképesztően egyszerű fújóka hozzá: fogjunk két szívószálat, valamint egy fonalat, ami 6-8-szor hosszabb, mint egy szívószál. Fűzzük át, csomózzuk össze a két végét, és kész! Egy megfelelő méretű tálba öntve a folyadékot máris kezdődhet a gigabuborékozás – nem kell megijedni, ha az első néhány nem sikerül, át kell állni erre a hatalmas fújókára, eltart néhány próbálkozásig.
Receptet is írnak hozzá, ami így szól (a csésze ne bögre legyen!):
• 6 csésze víz
• 1/2 csésze mosogatószer (itt egy konkrét szerepel, de nálunk nem igazán kapható)
• 1/2 csésze kukoricakeményítő
• 1 teáskanál sütőpor
• 1 teáskanál glicerin (gyógyszertárban beszerezhető)
A keményítőt oldjuk fel finoman a vízben, kavargatással sikerülni fog. Majd adjuk hozzá a többi alapanyagot is óvatosan, lehetőleg ne habozzon, majd minimum egy órát hagyjuk pihenni.
Rengeteg buborék
A nagy buborékozás után jöhet a rengeteg kicsi, megint szívószál következik, most elég sokra lesz szükség. Annyit ragasszunk össze a száránál, hogy a kicsik kezébe beférjen, majd szigszalaggal rögzítsük, a hajlítható felét kell majd a folyadékba mártani. Részleteket és még két szuper tippet itt találtok.
Buborékkígyó
Vagy fújható habnak is nevezhetjük, nagyon klasszul néz ki! Szükség lesz egy elvágott palackra, egy zoknira/kis törölközőre/régi, de nem szakadt mosogatórongyra. A textilt rögzítsük a palack végére, a száját hagyjuk szabadon, ott kell majd fújni. A textiles végét a folyadékba mártva indulhat is a kígyó az útjára. Részletek itt.