A hozzátáplálást ilyenkor még korai elkezdeni, ezt az is bizonyítja, hogy sok kisbabánál éppen bizonyos élelmiszerek, például a tehéntej, a szója, a hal és a tojás túlságosan korai bevezetésekor kezdődik el valamelyik allergiás betegség, például az atópiás dermatitis.
Fő tünete a viszketés és a száraz bőr. Főleg a baba arcán, popsiján, kezén, lábán, de még a testén is találhatók hámló, száraz foltok. A picik persze próbálják vakarni, ágyneműhöz dörzsölni a viszkető felületeket, aminek előbb nedvedző bőrgyulladás, majd később, ha már a kis sebek felülfertőződtek gennykeltő baktériumokkal, komolyabb, elhúzódó gyulladás a következménye.
A kezelés hosszan tartó, nehéz feladat. Fontos, hogy kiküszöböljük a viszketést kiváltó tényezőket, elsősorban azokat az élelmiszereket, amelyek a betegség kialakulásáért felelősek. Amíg még van anyatej, célszerű gyakoribb mellretétellel visszatérni a szoptatásra. Ne felejtsük el, hogy az első életévben az anyatej mindvégig meghatározó táplálék maradhat! Kiegészítésre majd hat hónapos kortól lesz szükség.
Kerüljük a bőrt még jobban zsírtalanító szappanok, habfürdők használatát! Ügyeljünk arra, hogy ne legyen szélsőséges a lakásban a páratartalom és a hőmérséklet! Az izzadás és a szárazság viszketéshez vezet, és ez a betegség súlyosbodását okozza. A baba ruhái puha pamutból legyenek, ne dörzsöljenek. A gyapjú kerülendő! Ne tegyük a csecsemőt gyapjú takaróra vagy szőnyegre. A különféle szőrös háziállatok ugyancsak ronthatnak a helyzeten, ezért lakásban ne tartsuk őket, ha a babának atópiás dermatitisze van.