Spinális érzéstelenítés után huszonnégy órán keresztül gyakorlatilag vízszintesen kell feküdni, így próbálnak egy gyakori szövődményt, a pár nappal később fellépő súlyos fejfájást megelőzni.
Epidurális érzéstelenítés esetén semmi ilyesmitől nem kell tartanunk, nyugodtan felülhetünk, mozoghatunk, ha az érzékelés már visszatért az alsó végtagokba.
A bababarát kórházakban természetes, hogy a csecsemős nővérek jobban odafigyelnek a császáros mamákra, kérés nélkül is segítenek, annál is inkább, mert ez feltétele a cím elnyerésének.
Ezeken a szülészeteken a császárosok számára is biztosítják a huszonnégy órás rooming-int. Ne gondoljuk azonban, hogy ez fenékig tejfel. Az édesanya itt úgy érezheti, túlságosan is magára hagyják az újszülöttel, akinek az ellátására egyedül még képtelen. Szörnyű érzés úgy hallgatni a pici sírását, hogy a katéter és az infúzió miatt mozdulni sem tudunk.
Jó áthidaló megoldás lehet az is, ha az első egy-két napon párunk vagy egy tapasztalt barátnőnk segít a szoptatásban. Fontos tudni, hogy a babát altatás után is azonnal mellre tehetjük. A minél korábban megkezdett, gyakori, igény szerinti szoptatásnak inkább a következő napokban fogjuk érezni a jelentőségét. Hamarabb belövell a tej, gyorsabban növekszik a mennyisége, kevésbé lesz duzzadt és kemény a mell és a bimbóudvar. Gyakori szoptatással egy sor későbbi kellemetlenséget előzhetünk meg.