Válogatni jó!
Készíts néhány egyforma méretű cipősdobozból tárolóhelyet az apró holmiknak. Különböző színű öntapadó tapétával vond be őket, vagy ragassz az oldalukra rajzos ábrát, hogy a gyerkőc is tudja, melyikbe mi kerül: kisautók, gumiállatok, gombfoci, babakonyha és ruha. A nap végén vegyétek elő a dobozokat, és csoportosítva dobáljatok be mindent a maga dobozába.
Talicskázni is jó!
Talicskával, dömperrel, bevásárlókocsival járjátok körbe a lakást, ha nagyon sok szertehagyott holmit kell összeszedegetnetek, vagy egyszerűen kösd rá a fürdőköpeny övét egy nagyobb dobozra, és húzzátok magatokkal. Dobáljátok bele a gyerekszobába való dolgokat. Ki talál többet? Miután összegyűjtöttétek, felváltva rakosgassátok őket a helyükre. Tudja a kicsi, hogy minek hol a helye? Tréfáld meg: mit szól, ha a maciját a könyvespolcára teszed?
Ott hagyni a legjobb!
Nem kell mindig mindent eltenni! Leginkább melletted szeret játszani, ezért alakíts ki neki kis játszóhelyet a nappaliban és a konyhában is. Itt játszhat az odavaló játékokkal, a főzősarokban a babaedényekkel, a nappaliban egy leterített takaró, baba- vagy olvasósarok lehet az ő területe. Legózáshoz legjobb egy félreeső szöglet, ahol nem kerülnek veszélybe a félig kész alkotások, a napokig, hetekig formálódó fantáziaművek. Közvetlenül a játék befejezése után tegyétek el azonban a társasjátékokat, kártyákat, eredeti dobozukban a játékszabállyal együtt.
Cikkünk a Kismama novemberi számában jelent meg.
A magazin tartalmából:
- Sovány baba, dundi baba?
- Vírusok várandósan
- Szuperhős az apukám!
- Válassz lázmérőt!
Ha előfizetnél a magazinra, kattints ide!