Akármilyen nyugodt természetű a kutya, fontos, hogy megakadályozzuk, hogy vezetés közben elterelje a figyelmünket. Nem szerencsés, ha az ölünkben tartjuk, miközben vezetünk, mert az út közben hallható zajoktól megijedhet, a hirtelen fékezés miatt leeshet, de egyszerűen az is előfordulhat, hogy mozgékonnyá válik, és ez extra figyelmet igényelhet tőlünk. Ilyen esetekben sosem a szőrös útitárs a hibás, hanem a felelőtlen gazdi, aki mások testi épségét is veszélyezteti. Hogy elkerüljük a kellemetlenségeket, használhatunk kutyáknak készült biztonsági ülést, ami hagy némi mozgásteret az állatnak.
A nagyobb testű kutyák biztonságát – és a balesetmentes közlekedést – szolgálja a nekik kifejlesztett biztonsági öv, amit úgy alakítottak ki, hogy kedvencünk kényelmesen autózhasson bekötve is. Mielőtt hosszabb útra indulnánk, érdemes “próbavezetést” tartani, hogy kiderüljön, hogyan reagál a négylábú a közlekedésre. Náluk is előfordulhat rosszullét vagy hányás, akárcsak az embereknél – számolva ezzel az eshetőséggel, érdemes beszerezni az ezeket csillapító állatgyógyszereket.
Hiába aranyos – és a legtöbb kutya számára szórakoztató is – ha kihajolhat az ablakon, ezt semmiképpen se engedjük meg neki! Ez egyrészt veszélyezteti a közlekedést, másrészt ő is megsérülhet. (Belemehet valami a szemébe, a fülébe, megcsípheti egy rovar, nekiüközhet valaminek stb.)
Mire figyeljünk még? További fontos részletekről és az állatútlevélről a KRESZ-re fel! blogon olvashatsz.