Chris Crisman érdeklődését először Heather Marold Thomason keltette fel, aki feladta dizájneri állását, és megnyitotta saját hentesüzletét. A fotós meglátogatta a húsboltot, ahol annyira lenyűgözte a nyers tetemek közt forgó Heather magabiztossága, hogy szép lassan körvonalazódott fejében a Women’s Work (női munka) ötlete.
Chris aztán tudatosan elkezdett felkutatni olyan nőket, akik hagyományosan “férfias munkaként” számon tartott területeken dolgoznak. Találkozott halászokkal, ácsokkal, bányamunkásokkal és építészekkel az ország minden tájáról – így állt össze erőt és bátorságot sugárzó, gyönyörű sorozata.
Crisman azt mondja, mivel neki is van egy fia és egy lánya, fontosnak tartja, hogy mindketten abban a tudatban nőhessenek fel, hogy később bármit csinálhatnak, amit csak akarnak. “Engem úgy neveltek fel, hogy bármi lehetek, ami csak akarok, és szeretném, ha a gyermekeim is ebben a szellemben nevelkednének” – magyarázza Crisman, aki reméli, hogy sorozata segíthet a nemekhez fűződő sztereotípiák elmosásában.