1. Ügyesen telefonál
A telefon sokszor tiltott gyümölcs a kicsiknek, de ha arra használják, amire eredetileg is feltalálták, elég hasznos lehet. Fontos, hogy a gyerek tudja, bármikor könnyen elérhet minket, és persze az is fontos, hogy a vészhelyzet esetén hívandó számokat is magabiztosan tárcsázza.
2. Képben van az alapvető biztonsági szabályokkal
Nem nyúl vizes kézzel a konnektorba, nem mikrózza meg a fémeszközöket, nem enged be idegeneket. Nagyon fontos, hogy tisztában legyen a szabályokkal, amelyek őt is magabiztossá teszik – persze mielőtt kiszaladnánk a boltba, azért érdemes lehet elzárni a veszélyes tisztítószereket.
3. Tudja az adatait
Bármi van, a gyereknek magabiztosan ismernie kell nevét, címét és a szülők (vagy legalább az egyik) telefonszámát. Még jobb, ha a családnak van egy előre megbeszélt, közeli “titkos helye”, ahol vészhelyzet esetén megtalálják egymást.
4. Tud magának ételt készíteni
Persze nem kell bonyolult, sütőt vagy tűzhelyet igénylő fogásokra gondolni, de az elengedhetetlen, hogy egy szendvics összerakása vagy egy előkészített fogás megmikrózása ne okozzon gondot a gyerek számára.
5. Nem gond neki, ha egyedül marad otthon
Az első és legfontosabb mégis a kommunikáció. Ha úgy érezzük, hogy a gyerek tényleg magabiztosan és felelősségteljesen áll az egyedül töltött időhöz, és persze ha elég önállónak látjuk már, megpróbálkozhatunk egy rövidebb, fél-egy órás próbaidővel.