Szinte minden 16 éves diáknak van saját mobiltelefonja, közel harmaduk pedig használja a mobilt még tanórán is – derült ki a Magyar Telekom megbízásából a Kutatópont által készített országos, reprezentatív kutatásból. A felmérésben digitális eszközök és alkalmazások tanulást segítő használatát és az ezekben rejlő lehetőségeket vizsgálták.
A diákok több mint felének van saját laptopja, 36 százalékának tabletje, mobiltelefonnal pedig már a 14 éveseknek is 93 százaléka rendelkezik. A válaszadók közel felének van olyan tanára, aki digitális megoldásokkal színesíti a tanórát.
A diákok szerint a digitális tanárt onnan lehet felismerni, hogy mobilalkalmazásokat használ az órán, elektronikusan adja fel a házit, és érdeklődik a legújabb technológiai trendek iránt.
A fiatalok maguk is használnak alkalmazásokat: 26 százaléka ismer valamilyen tanulást segítő alkalmazást, a legnépszerűbbek a nyelvtanulást megkönnyítő applikációk. A diákok úgy látják, elsősorban a természettudományos tantárgyakat, például a matematika- vagy fizikaórákat lehetne a leginkább feldobni digitális módon.
A felmérésből kiderült, hogy a diákok szívesen használnák mobiljukat tanulásra is. Ezért a Magyar Telekom átalakította a Legyél Te is Informatikus! programját. A T-Systems Magyarországgal közösen idén olyan játékot hirdet, amely immár nemcsak az informatikát, hanem szélesebb körben a digitális eszközökben rejlő edukációs lehetőségeket népszerűsíti.
A 2018-as LEGYÉLTEIS! megmérettetésre középiskolás diákokból és mentortanárukból álló csapatok jelentkezhetnek, akik digitális eszközöket használva különböző tantárgyak mentén oldanak meg olyan feladatokat, ahol a tárgyi tudás és a kreativitás egyaránt számít.
A jelentkezés elindult, a négy diákból és egy tanárból álló csapatok április 29-ig regisztrálhatnak a Legyelteis.hu oldalon.