nlc.hu
Család
Egyre több magyar diák hagyja ott az iskolát

Egyre több magyar diák hagyja ott az iskolát

Romlottak az eredményeink, hetedikek vagyunk az uniós listán.

Az Európai Unió tagállamai közül Magyarországon a hetedik legmagasabb a korai iskolaelhagyók száma. A tavalyi évben az Unióban a diákok 10,6 százaléka hagyta ott korán az iskolát, míg Magyarországon a fiatalok 12,2 százaléka döntött úgy, hogy nem fejezi be a középiskolai tanulmányait – írja a Világgazdaság.

Ezzel Magyarország rontott öt évvel ezelőtti eredményein: míg az uniós átlag 2012 óta csökkent, addig nálunk 0,4 százalékkal nőtt a korai iskolaelhagyók száma – derült ki a Központi Statisztikai Hivatal adataiból.

A legutóbbi tanévben az Ózdi és a Záhonyi járásban a legrosszabbak az adatok: ezeken a területeken a diákoknak több mint 36 százaléka veszélyeztetett a lemorzsolódásban. Ez Ózd térségében 800, Záhony térségében pedig 304 diákot jelent.

Az Oktatási Hivatal adatai szerint leginkább azok veszélyeztetettek a korai, 16 éves kor előtti iskolaelhagyásban, akiknek a tanulmányi átlageredménye a közepes teljesítmény alatti, vagy akik jelentősen rontanak korábbi eredményeiken.

Megyei bontásban Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a legmagasabb (átlagosan 14,16 százalék közötti) a lemorzsolódás miatt veszélyeztetett tanulók aránya a közoktatásban. A legkevésbé veszélyeztetettek Pest és Győr-Moson-Sopron megyében élnek.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top