A szerdai Világgazdaság szerint a nyár végi esküvői időpontoknál még kivárnak a házasulandók, az április-júniusi esküvőket azonban a koronavírus-járvány miatti kijárási korlátozások és a csoportosulási tilalom miatt őszre és télre vagy egy évvel későbbi időpontra halasztják.
Míg 2018-ban 50,8 ezer házasságot kötöttek Magyarországon, 2019-ben 65,3 ezret, vagyis elmondható, hogy egy erősen bővülő piacot forgat fel a koronavírus-járvány – írja a Világgazdaság, amelynek Csobán Éva esküvőszervező azt mondta, a járvány gazdasági hatásai miatt arra lehet számítani, hogy a jegyespárok kisebb büdzséből gazdálkodhatnak majd. Megfizethető és megfelelő alternatívája lehet a nagy esküvőnek, ha a szertartást egy 2-3 órás állófogadás követi.
Kovács László, a La Fiesta Party Service tulajdonosa, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének elnöke szerint a lehető legrosszabbkor jött a kényszerpihenő, hiszen az utóbbi években megrendezett modern partikon és hagyományos lakodalmakon folyamatosan nőtt a vendégek átlagos száma: a 60-80 személyes rendezvények mellett egyre többször tartottak ünnepségeket 100-150 vendéggel. A jellemző büdzsé 1,5 millió forint körül alakult, az egy főre eső étel-ital költség pedig 15-25 ezer forint között. Egy nagyobb létszámú, városi esküvő teljes költségvetése viszont akár az ötmillió forintot is könnyen elérheti.
További híreink a koronavírussal kapcsolatban:
- A német állatkertek listázzák, melyik állatokat kell majd leölni a járvány miatt
- 2022-ig is érvényben maradhatnak az amerikai korlátozások
- Koronavírus: 12 új elhunyt, már 1579 hivatalos fertőzött Magyarországon