„Mi a Metropolitan Egyetemen abban hiszünk, hogy a siker és tehetség nemcsak a középiskolai eredményekben mutatkozik meg. A számszerűsíthető adatoknál sokkal fontosabb, hogy figyelembe vegyünk más képességeket is” – mondta el Prof. Dr. Bachmann Bálint, a Budapesti Metropolitan Egyetem rektora.
Ráadásul a METU-ra felvett diákok eredményei azt mutatják, hogy azok a hallgatók, akik alacsonyabb pontszámmal kerültek be, nem teljesítenek rosszabbul az egyetemen, azokhoz képest, akik magas pontszámmal nyertek felvételt.
Nem mindenki tudja itthon, hogy a legnagyobb és legelismertebb külföldi egyetemeknél milyen elvek mentén nyerhetnek felvételt a diákok. A felvételi eljárás külföldön is egy összetett rendszer, amely sokkal szubjektívebb elbírálást tesz lehetővé. Az Egyesült Királyságban és Svédországban is a mai napig sokat nyom a latban a diákok által megírt motivációs levél, amelyben azt kell kifejteniük, hogy miért az adott egyetemet és országot választották, valamint, hogy miért pont ők a legjobb választás az egyetem számára.
Szerencsére a hazai oktatási rendszer több alternatívát is kínál a fiatalok számára. Sikertelen egyetemi felvételi esetén sok diák él azzal a megoldással, hogy a tanulmányait felsőfokú szakképzésen folytatja. Ez az egy-két év a későbbiekben plusz pontként beszámít a felvételi eljárás során szerezhető pontokba, így ezzel is növelhető az esély a vágyott szakra való bejutásra. Szintén bevált megoldás, ha a tanuló olyan intézménybe jelentkezik, amelynek nemzetközi partnerintézményei révén lehetőséget kap arra, hogy nemzetközi felvételi eljárásban méresse meg magát.
A Metu-n elérhető felsőfokú szakképzésekről, nemzetközi ösztöndíjakról, lehetőségekről ezen az oldalon tájékozódhat.