Már az ókori görögök és rómaiak is megfigyelték, hogy ha romlandó italaikat ezüstedényekbe töltötték, akkor azok tovább maradtak frissek. Valószínűleg hasonló megállapításra jutottak az amerikai telepesek is, akik ezüstdollárt ejtettek a tejbe, hogy az csak sokára savanyodjon meg. Az orvosi vegytan – az iatrokémia – megalapítója, a legendás Paracelsus pedig a 15. században ne megy hatásos gyógyszert készített ezüstből.
Minden élőlény számára hatásos
Nem csupán az ember számára fontos nyomelem az ezüst, de a növények és az állatok számára is nélkülözhetetlen. A szakemberek többek között a szervezet ezüsthiányával is magyarázzák azt, ha az immunrendszerünk nem működik kielégítően. Az újraképződést, a gyógyulást jelentősen segíti ez az esszenciális nyomelem: ha például valaki csontját töri, akkor az ezüst akár a felére is csökkentheti a felépülés idejét. Ugyanígy hat a bőrre és más finom szövetekre, s mindezek mellett még sterilizál is. Ennek titka, hogy ha ezüst kerül bármilyen baktériumba, gombába vagy élősködőbe, akkor ott megakadályozza az úgynevezett tiol-enzim működését, amely az organizmus pusztulását okozza. Az ezüst megközelítőleg 650 kórokozó ellen hatásos, legtöbbjüket 6 perc, vagy annál is rövidebb idő alatt képes hatástalanítani.
Joggal merülhet fel mindannyiunkban a kérdés, akkor mégis miért hanyagoljuk az ezüst mindennapos használatát a gyógyászatban? A válasz rendkívül egyszerű, hiszen az antibiotikumok megjelenése sok hasonló ősi gyógymódot kiszorított a ringből – pedig éppen az ezüst az, amelyik a legtöbb esetben sokkal hatékonyabban elbánik a vírusokkal, bakteriális fertőzésekkel, mint bármely antibiotikum. További nagy előnye – az antibiotikumokkal szemben –, hogy egyszerűen nincs mellékhatása. Ha nem hiszünk a kutatásoknak, akkor érdemes kipróbálni az ezüstkolloid hatását szobanövényeinken, hiszen ezeket is gondozhatjuk, permetezhetjük ezüsttel, s az eredményi igen meglepő lesz a számunkra.
Kívül, belül egyaránt
A szakemberek az ezüstkolloid alkalmazását szívesen ajánlják belsőleg és külsőleg is. Az ezüstkolloid belső alkalmazásánál 10 ml-es mennyiséget javasolnak alkalmanként. A források hangsúlyozzák, hogy míg az antibiotikumok nemcsak kellemetlenséget okoznak az emésztőrendszerünkben, hanem el is pusztítják a hasznos baktériumokat, addig az ezüstkolloid esetében erről szó sincs, hiszen mielőtt eljutna a vastagbélbe, a vékonybélben egyszerűen felszívódik. Külsőleg is érdemes alkalmazni, például bőrgyulladások esetén: arclemosóként a pattanásos, aknés bőr gyógyítójaként is elismert.
Forrás: A 2testőr bemutatja – Sztárok titkai – A szakértő tippjei
További 50 gyógynövény jótékony tulajdonsága és 50 ismert ember életmódtippjei a könyvben.